Przejdź do zawartości
Menu główne
Menu główne
przypnij
ukryj
Nawigacja
Strona główna
Losuj artykuł
Kategorie artykułów
Najlepsze artykuły
Częste pytania (FAQ)
Dla czytelników
O Wikipedii
Kontakt
Wspomóż Wikipedię
Dla wikipedystów
Pierwsze kroki
Portal wikipedystów
Ogłoszenia
Zasady
Pomoc
Ostatnie zmiany
Szukaj
Szukaj
Wygląd
Utwórz konto
Zaloguj się
Narzędzia osobiste
Utwórz konto
Zaloguj się
Strony dla anonimowych edytorów
dowiedz się więcej
Edycje
Dyskusja
Spis treści
przypnij
ukryj
Początek
1
Floret kobiet indywidualnie
2
Floret kobiet drużynowo
3
Szpada kobiet indywidualnie
4
Szpada kobiet drużynowo
5
Szabla kobiet indywidualnie
6
Szabla kobiet drużynowo
7
Floret mężczyzn indywidualnie
8
Floret mężczyzn drużynowo
9
Szpada mężczyzn indywidualnie
10
Szpada mężczyzn drużynowo
11
Szabla mężczyzn indywidualnie
12
Szabla mężczyzn drużynowo
Przełącz stan spisu treści
Medaliści mistrzostw świata w szermierce
Dodaj języki
Dodaj linki
Artykuł
Dyskusja
polski
Czytaj
Edytuj
Edytuj kod źródłowy
Wyświetl historię
Narzędzia
Narzędzia
przypnij
ukryj
Działania
Czytaj
Edytuj
Edytuj kod źródłowy
Wyświetl historię
Ogólne
Linkujące
Zmiany w linkowanych
Prześlij plik
Strony specjalne
Link do tej wersji
Informacje o tej stronie
Cytowanie tego artykułu
Zobacz skrócony adres URL
Pobierz kod QR
Element Wikidanych
Drukuj lub eksportuj
Utwórz książkę
Pobierz jako PDF
Wersja do druku
Wygląd
przypnij
ukryj
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Główny artykuł:
Mistrzostwa świata w szermierce
.
Floret kobiet indywidualnie
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1929
Neapol
Helene Mayer
Johanna de Boer
Margit Danÿ
2.
1930
Liège
Jenny Addams
Germana Schwaiger
Mary Ann Venables
3.
1931
Wiedeń
Helene Mayer
Erna Bogen-Bogáti
Ellen Preis
4.
1933
Budapeszt
Gwendoline Neligan
Erna Bogen-Bogáti
Mitzi With
5.
1934
Warszawa
Ilona Elek
Margit Elek
Hedwig Haß
6.
1935
Lozanna
Ilona Elek
Ellen Preis
Jenny Addams
7.
1937
Paryż
Helene Mayer
Ilona Elek
Ellen Preis
8.
1938
Pieszczany
Marie Šedivá
Carmen Slabochová
Jenny Addams
9.
1947
Lizbona
Ellen Müller-Preis
Silvia Strukel
Louisette Malherbaud
10.
1949
Kair
Ellen Müller-Preis
Karen Lachmann
Jacqueline Baudot
11.
1950
Monako
Ellen Müller-Preis
Renée Garilhe
–
Fritzi Filz
12.
1951
Sztokholm
Ilona Elek
Karen Lachmann
Magdolna Nyári
13.
1953
Bruksela
Irene Camber
Renée Garilhe
Ilse Keydel
14.
1954
Luksemburg
Karen Lachmann
Ilona Elek
Renée Garilhe
15.
1955
Rzym
Lídia Dömölky
Bruna Colombetti
Ilona Elek
16.
1957
Paryż
Aleksandra Zabielina
Heidi Schmid
Irene Camber
17.
1958
Filadelfia
Walentina Rastworowa
Emma Jefimowa
Ildikó Rejtö
18.
1959
Budapeszt
Emma Jefimowa
Galina Gorochowa
Tatjana Pietrienko
19.
1961
Turyn
Heidi Schmid
Aleksandra Zabielina
Walentina Rastworowa
20.
1962
Buenos Aires
Olga Szabó-Orbán
Galina Gorochowa
Katalin Juhász
21.
1963
Gdańsk
Ildikó Rejtö
Lidia Sókovits
Katalin Juhász
22.
1965
Paryż
Galina Gorochowa
Olga Szabó-Orbán
Walentina Prudskowa
23.
1966
Moskwa
Tatjana Samusienko
Aleksandra Zabielina
Galina Gorochowa
24.
1967
Montreal
Aleksandra Zabielina
Antonella Ragno
Ildikó Bóbis
25.
1969
Hawana
Jelena Nowikowa
Ileana Drimba
Swietłana Czirkowa
26.
1970
Ankara
Galina Gorochowa
Jelena Biełowa
Olga Szabó-Orbán
27.
1971
Wiedeń
Marie-Chantal Depetris-Demaille
Ildikó Rejtö
Ana Pascu
28.
1973
Göteborg
Walentina Nikonowa
Ildikó Schwarczenberger
Ildikó Rejtö
29.
1974
Grenoble
Ildikó Bóbis
Ildikó Schwarczenberger
Naila Gilazowa
30.
1975
Budapeszt
Ecaterina Stahl
Olga Kniaziewa
Ildikó Bóbis
31.
1977
Buenos Aires
Walentina Sidorowa
Jelena Biełowa
Ildikó Schwarczenberger
32.
1978
Hamburg
Walentina Sidorowa
Katarína Ráczová
Cornelia Hanisch
33.
1979
Melbourne
Cornelia Hanisch
Walentina Sidorowa
Ildikó Schwarczenberger
34.
1981
Clermont-Ferrand
Cornelia Hanisch
Luan Jujie
Dorina Vaccaroni
35.
1982
Rzym
Naila Gilazowa
Dorina Vaccaroni
Mandy Niklaus
36.
1983
Wiedeń
Dorina Vaccaroni
Carola Cicconetti
Luan Jujie
37.
1985
Barcelona
Cornelia Hanisch
Sabine Bischoff
Pascale Hachin
38.
1986
Sofia
Anja Fichtel
Sabine Bau
Olga Woszczakina
39.
1987
Lozanna
Elisabeta Tufan
Zita Funkenhauser
Luan Jujie
40.
1989
Denver
Olga Wieliczko
Anja Fichtel
Zita Funkenhauser
41.
1990
Lyon
Anja Fichtel
Giovanna Trillini
Olga Wieliczko
42.
1991
Budapeszt
Giovanna Trillini
Claudia Grigorescu
Sabine-Christiane Bau
Tatjana Sadowska
43.
1993
Essen
Francesca Bortolozzi
Aida Mohamed
Simone Bauer
Zita Funkenhauser
44.
1994
Ateny
Reka Szabo-Lazar
Valentina Vezzali
Francesca Bortolozzi
Laurence Modaine
45.
1995
Haga
Laura Badea
Giovanna Trillini
Diana Bianchedi
Valentina Vezzali
46.
1997
Kapsztad
Giovanna Trillini
Sabine-Christiane Bau
Diana Bianchedi
Monika Weber
47.
1998
La Chaux-de-Fonds
Sabine-Christiane Bau
Swietłana Bojko
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
48.
1999
Seul
Valentina Vezzali
Sabine-Christiane Bau
Swietłana Bojko
Felicia Zimmermann
49.
2001
Nîmes
Valentina Vezzali
Sabine-Christiane Bau
Jekatierina Juszewa
Roxana Scarlat
50.
2002
Lizbona
Swietłana Bojko
Jekatierina Juszewa
Edina Knapek
Aida Mohamed
51.
2003
Hawana
Valentina Vezzali
Sylwia Gruchała
Roxana Scarlat
Aida Mohamed
52.
2005
Lipsk
Valentina Vezzali
Anja Müller
Adeline Wuillème
Edina Knapek
53.
2006
Turyn
Margherita Granbassi
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
Aida Mohamed
54.
2007
Sankt Petersburg
Valentina Vezzali
Margherita Granbassi
Giovanna Trillini
Aida Mohamed
55.
2009
Antalya
Aida Szanajewa
Jeon Hee-sook
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
56.
2010
Paryż
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Jeon Hee-sook
Valentina Vezzali
57.
2011
Katania
Valentina Vezzali
Elisa Di Francisca
Lee Kiefer
Nam Hyun-hee
58.
2013
Budapeszt
Arianna Errigo
Carolin Golubytskyi
Elisa Di Francisca
Inna Dierigłazowa
59.
2014
Kazań
Arianna Errigo
Martina Batini
Inès Boubakri
Valentina Vezzali
60.
2015
Moskwa
Inna Dierigłazowa
Aida Szanajewa
Arianna Errigo
Nzingha Prescod
61.
2017
Lipsk
Inna Dierigłazowa
Alice Volpi
Arianna Errigo
Ysaora Thibus
62.
2018
Wuxi
Alice Volpi
Ysaora Thibus
Inès Boubakri
Arianna Errigo
63.
2019
Budapeszt
Inna Dierigłazowa
Pauline Ranvier
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
64.
2022
Kair
Ysaora Thibus
Arianna Errigo
Maria Boldor
Lee Kiefer
65.
2023
Mediolan
Alice Volpi
Arianna Errigo
Martina Favaretto
Lee Kiefer
Floret kobiet drużynowo
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1932
Kopenhaga
Dania
Republika Austriacka
Rzesza Niemiecka
2.
1933
Budapeszt
Węgry
Wielka Brytania
Republika Austriacka
3.
1934
Warszawa
Węgry
III Rzesza
Wielka Brytania
4.
1935
Lozanna
Węgry
Austria
III Rzesza
5.
1936
San Remo
III Rzesza
Węgry
Austria
6.
1937
Paryż
Węgry
III Rzesza
Dania
7.
1947
Lizbona
Dania
Francja
Włochy
8.
1948
Haga
Dania
Węgry
Francja
9.
1950
Monako
Francja
Dania
Wielka Brytania
10.
1951
Sztokholm
Francja
Węgry
Dania
11.
1952
Kopenhaga
Węgry
Francja
Włochy
12.
1953
Bruksela
Węgry
Francja
Włochy
13.
1954
Luksemburg
Węgry
Włochy
Francja
14.
1955
Rzym
Węgry
Francja
Włochy
15.
1956
Londyn
ZSRR
Francja
Węgry
16.
1957
Paryż
Włochy
RFN
Austria
17.
1958
Filadelfia
ZSRR
RFN
Francja
18.
1959
Budapeszt
Węgry
ZSRR
RFN
19.
1961
Turyn
ZSRR
Węgry
Rumunia
20.
1962
Buenos Aires
Węgry
ZSRR
Włochy
21.
1963
Gdańsk
ZSRR
Węgry
Włochy
22.
1965
Paryż
ZSRR
Rumunia
Włochy
23.
1966
Moskwa
ZSRR
Węgry
Francja
24.
1967
Montreal
Węgry
ZSRR
Rumunia
25.
1969
Hawana
Rumunia
ZSRR
Węgry
26.
1970
Ankara
ZSRR
Rumunia
Francja
27.
1971
Wiedeń
ZSRR
Węgry
Polska
28.
1973
Göteborg
Węgry
ZSRR
Rumunia
29.
1974
Grenoble
ZSRR
Węgry
Rumunia
30.
1975
Budapeszt
ZSRR
Węgry
Rumunia
31.
1977
Buenos Aires
ZSRR
RFN
Rumunia
32.
1978
Hamburg
ZSRR
Polska
Rumunia
33.
1979
Melbourne
ZSRR
Węgry
RFN
34.
1981
Clermont-Ferrand
ZSRR
RFN
Węgry
35.
1982
Rzym
Włochy
Węgry
RFN
36.
1983
Wiedeń
Włochy
RFN
Węgry
37.
1985
Barcelona
RFN
Węgry
ZSRR
38.
1986
Sofia
ZSRR
Włochy
RFN
39.
1987
Lozanna
Węgry
Rumunia
Włochy
40.
1989
Denver
RFN
ZSRR
Włochy
41.
1990
Lyon
Włochy
ZSRR
Chiny
42.
1991
Budapeszt
Włochy
ZSRR
Niemcy
43.
1993
Essen
Niemcy
Rumunia
Włochy
44.
1994
Ateny
Rumunia
Włochy
Węgry
45.
1995
Haga
Włochy
Rumunia
Niemcy
46.
1997
Kapsztad
Włochy
Rumunia
Niemcy
47.
1998
La Chaux-de-Fonds
Włochy
Rumunia
Polska
48.
1999
Seul
Niemcy
Polska
Chiny
49.
2001
Nîmes
Włochy
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
Diana Bianchedi
Frida Scarpa
Rosja
Jekatierina Juszewa
Swietłana Bojko
Olga Łobincewa
Julija Chakimowa
Stany Zjednoczone
Erinn Smart
Ann Marsh
Iris Zimmermann
Felicia Zimmermann
50.
2002
Lizbona
Rosja
Swietłana Bojko
Jekatierina Juszewa
Olga Łobincewa
Julija Chakimowa
Polska
Sylwia Gruchała
Małgorzata Wojtkowiak
Anna Rybicka
Magdalena Mroczkiewicz
Rumunia
Laura Badea
Roxana Scarlat
Cristina Stahl
Zsofia Lazăr-Szabo
51.
2003
Hawana
Polska
Sylwia Gruchała
Małgorzata Wojtkowiak
Magdalena Mroczkiewicz
Anna Rybicka
Rosja
Jewgienija Łamonowa
Wiktorija Nikiszyna
Swietłana Bojko
Jekatierina Juszewa
Rumunia
Laura Badea
Roxana Scarlat
Cristina Stahl
Zsofia Lazăr-Szabo
52.
2004
Nowy Jork
Włochy
Margherita Granbassi
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
Elisa Di Francisca
Rumunia
Roxana Scarlat
Laura Badea
Cristina Stahl
Polska
Sylwia Gruchała
Magdalena Mroczkiewicz
Anna Rybicka
Małgorzata Wojtkowiak
53.
2005
Lipsk
Korea Południowa
Jung Gil-ok
Lee Hye-sun
Nam Hyun-hee
Seo Mi-jung
Rumunia
Andreea Andrei
Cristina Ghiță
Roxana Scarlat
Cristina Stahl
Francja
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Céline Seigneur
Adeline Wuillème
54.
2006
Turyn
Rosja
Swietłana Bojko
Aida Szanajewa
Julija Chakimowa
Jana Ruzawina
Włochy
Elisa Di Francisca
Margherita Granbassi
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
Korea Południowa
Jeon Hee-sook
Jung Gil-ok
Nam Hyun-hee
Seo Mi-jung
55.
2007
Sankt Petersburg
Polska
Sylwia Gruchała
Małgorzata Wojtkowiak
Magdalena Mroczkiewicz
Katarzyna Kryczało
Rosja
Jewgienija Łamonowa
Aida Szanajewa
Julija Chakimowa
Jana Ruzawina
Japonia
Chieko Sugawara
Yōko Makishita
Maki Kawanishi
Kanae Ikihata
56.
2009
Antalya
Włochy
Valentina Vezzali
Margherita Granbassi
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
Rosja
Aida Szanajewa
Łarisa Korobiejnikowa
Julija Biriukowa
Kamila Gafurzjanowa
Niemcy
Maria Bartkowski
Katja Wächter
Anja Schache
Carolin Golubytskyi
57.
2010
Paryż
Włochy
Elisa Di Francisca
Valentina Vezzali
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
Polska
Sylwia Gruchała
Anna Rybicka
Karolina Chlewińska
Katarzyna Kryczało
Korea Południowa
Oh Ha-na
Nam Hyun-hee
Jeon Hee-sook
Seo Mi-jung
58.
2011
Katania
Rosja
Jewgienija Łamonowa
Aida Szanajewa
Inna Dierigłazowa
Łarisa Korobiejnikowa
Włochy
Valentina Vezzali
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
Korea Południowa
Jeon Hee-sook
Nam Hyun-hee
Lee Hye-sun
Jung Gil-ok
59.
2013
Budapeszt
Włochy
Elisa Di Francisca
Carolina Erba
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Francja
Anita Blaze
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
Rosja
Julija Biriukowa
Inna Dierigłazowa
Łarisa Korobiejnikowa
Diana Jakowlewa
60.
2014
Kazań
Włochy
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Rosja
Julija Biriukowa
Inna Dierigłazowa
Łarisa Korobiejnikowa
Diana Jakowlewa
Francja
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
61.
2015
Moskwa
Włochy
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Rosja
Julija Biriukowa
Inna Dierigłazowa
Łarisa Korobiejnikowa
Aida Szanajewa
Francja
Anita Blaze
Astrid Guyart
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
62.
2016
Rio de Janeiro
Rosja
Inna Dierigłazowa
Aida Szanajewa
Łarisa Korobiejnikowa
Adielina Zagidullina
Włochy
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Francja
Gaëlle Gebet
Astrid Guyart
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
63.
2017
Lipsk
Włochy
Martina Batini
Arianna Errigo
Camilla Mancini
Alice Volpi
Stany Zjednoczone
Lee Kiefer
Margaret Lu
Nzingha Prescod
Nicole Ross
Rosja
Inna Dierigłazowa
Anastasija Iwanowa
Swietłana Tripapina
Adielina Zagidullina
64.
2018
Wuxi
Stany Zjednoczone
Lee Kiefer
Margaret Lu
Nzingha Prescod
Nicole Ross
Włochy
Chiara Cini
Arianna Errigo
Camilla Mancini
Alice Volpi
Francja
Anita Blaze
Astrid Guyart
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
65.
2019
Budapeszt
Rosja
Inna Dierigłazowa
Anastasija Iwanowa
Łarisa Korobiejnikowa
Adielina Zagidullina
Włochy
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Stany Zjednoczone
Jacqueline Dubrovich
Lee Kiefer
Nzingha Prescod
Nicole Ross
66.
2022
Kair
Włochy
Arianna Errigo
Martina Favaretto
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Stany Zjednoczone
Jacqueline Dubrovich
Lee Kiefer
Zander Rhodes
Maia Weintraub
Francja
Anita Blaze
Solène Butruille
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
67.
2023
Mediolan
Włochy
Arianna Errigo
Martina Favaretto
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Francja
Solène Butruille
Morgane Patru
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
Japonia
Sera Azuma
Komaki Kikuchi
Karin Miyawaki
Yuka Ueno
Szpada kobiet indywidualnie
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1989
Denver
Anja Straub
Ute Schäper
Annalisa Coltorti
2.
1990
Lyon
Taymi Chappé
Diana Eöri
Marija Mazina
3.
1991
Budapeszt
Mariann Horváth
Eva-Maria Ittner
Oksana Jermakowa
Marina Várkonyi
4.
1992
Hawana
Mariann Horváth
Sophie Moressée
Marija Mazina
Pernette Osinga
5.
1993
Essen
Oksana Jermakowa
Laura Chiesa
Helena Elinder
Sophie Moressée
6.
1994
Ateny
Laura Chiesa
Katja Nass
Minna Lehtola
Corinna Panzeri
7.
1995
Haga
Joanna Jakimiuk
Gyöngyi Szalay
Laura Flessel
Sophie Moressée
8.
1997
Kapsztad
Mirayda García
Zuleidis Ortiz
Taymi Chappé
Gyöngyi Szalay
9.
1998
La Chaux-de-Fonds
Laura Flessel
Denise Holzkamp
Hajnalka Tóth
Gyöngyi Szalay
10.
1999
Seul
Laura Flessel
Diana Romagnoli
Ildikó Mincza
Mirayda García
11.
2001
Nîmes
Claudia Bokel
Laura Flessel-Colovic
Gianna Hablützel-Bürki
Maria Isaksson
12.
2002
Lizbona
Hyun Hee
Imke Duplitzer
Ana Maria Brânză
Britta Heidemann
13.
2003
Hawana
Natalija Konrad
Maureen Nisima
Cristiana Cascioli
Li Na
14.
2005
Lipsk
Danuta Dmowska
Maarika Võsu
Laura Flessel-Colovic
Sherraine MacKay
15.
2006
Turyn
Tímea Nagy
Irina Embrich
Laura Flessel-Colovic
Emese Szász
16.
2007
Sankt Petersburg
Britta Heidemann
Li Na
Irina Embrich
Maureen Nisima
17.
2009
Antalya
Lubow Szutowa
Sherraine Schalm
Anfisa Poczkałowa
Sonja Tol
18.
2010
Paryż
Maureen Nisima
Emese Szász
Nathalie Moellhausen
Tatiana Łogunowa
19.
2011
Katania
Li Na
Sun Yujie
Ana Branza
Anca Măroiu
20.
2013
Budapeszt
Julia Beljajeva
Anna Siwkowa
Emese Szász
Britta Heidemann
21.
2014
Kazań
Rossella Fiamingo
Britta Heidemann
Jana Szemiakina
Erika Kirpu
22.
2015
Moskwa
Rossella Fiamingo
Emma Samuelsson
Sarra Besbes
Xu Anqi
61.
2017
Lipsk
Tatjana Gudkowa
Ewa Nelip
Julia Beljajeva
Ołena Krywyćka
62.
2018
Wuxi
Mara Navarria
Ana Maria Brânză
Courtney Hurley
Laura Stähli
63.
2019
Budapeszt
Nathalie Moellhausen
Lin Sheng
Vivian Kong
Ołena Krywyćka
64.
2022
Kair
Song Se-ra
Alexandra Ndolo
Rossella Fiamingo
Vivian Kong
65.
2023
Mediolan
Marie-Florence Candassamy
Alberta Santuccio
Mara Navarria
Sun Yiwen
Szpada kobiet drużynowo
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1989
Denver
Węgry
Włochy
Szwajcaria
2.
1990
Lyon
RFN
Węgry
Włochy
3.
1991
Budapeszt
Węgry
Francja
ZSRR
4.
1992
Hawana
Węgry
Niemcy
Włochy
5.
1993
Essen
Węgry
Niemcy
Ukraina
6.
1994
Ateny
Hiszpania
Węgry
Polska
7.
1995
Haga
Węgry
Francja
Estonia
8.
1997
Kapsztad
Węgry
Niemcy
Francja
9.
1998
La Chaux-de-Fonds
Francja
Kuba
Ukraina
10.
1999
Seul
Węgry
Chiny
Niemcy
11.
2001
Nîmes
Rosja
Tatjana Łogunowa
Anna Siwkowa
Marija Mazina
Tatjana Fachrutdinowa
Szwajcaria
Gianna Hablützel-Bürki
Sophie Lamon
Diana Romagnoli
Tabea Steffen
Węgry
Ildikó Mincza
Ildikó Mincza
Hajnalka Tóth
Adrienn Hormay
12.
2002
Lizbona
Węgry
Hajnalka Tóth
Adrienn Hormay
Hajnalka Kiraly
Ildikó Mincza
Estonia
Maarika Võsu
Irina Embrich
Olga Aleksejeva
Heidi Rohi
Chiny
Luo Xiaojuan
Li Na
Shen Weiwei
Zhong Weiping
13.
2003
Hawana
Rosja
Karina Aznawurian
Oksana Jermakowa
Tatjana Łogunowa
Anna Siwkowa
Niemcy
Claudia Bokel
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
Węgry
Adrienn Hormay
Ildikó Mincza
Tímea Nagy
Hajnalka Tóth
14.
2005
Lipsk
Francja
Sarah Daninthe
Laura Flessel-Colovic
Hajnalka Kiraly-Picot
Maureen Nisima
Węgry
Adrienn Hormay
Julianna Révész
Emese Szász
Hajnalka Tóth
Niemcy
Claudia Bokel
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Monika Sozanska
15.
2006
Turyn
Chiny
Li Na
Luo Xiaojuan
Zhang Li
Zhong Weiping
Francja
Marysa Baradji-Duchêne
Laura Flessel-Colovic
Hajnalka Kiraly-Picot
Maureen Nisima
Niemcy
Claudia Bokel
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
16.
2007
Sankt Petersburg
Francja
Audrey Descouts
Laura Flessel-Colovic
Hajnalka Kiraly-Picot
Maureen Nisima
Rosja
Tatjana Łogunowa
Lubow Szutowa
Anna Siwkowa
Jewgienija Stroganowa
Niemcy
Claudia Bokel
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
17.
2008
Pekin
Francja
Laura Flessel-Colovic
Hajnalka Kiraly-Picot
Maureen Nisima
Sarah Daninthe
Chiny
Li Na
Luo Xiaojuan
Zhang Li
Zhong Weiping
Niemcy
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
Monika Sozanska
18.
2009
Antalya
Włochy
Francesca Quondamcarlo
Cristiana Cascioli
Bianca Del Carretto
Nathalie Moellhausen
Polska
Danuta Dmowska-Andrzejuk
Małgorzata Bereza
Magdalena Piekarska
Ewa Nelip
Niemcy
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
Monika Sozanska
19.
2010
Paryż
Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Alexandru
Anca Măroiu
Loredana Iordachioiu
Niemcy
Britta Heidemann
Imke Duplitzer
Monika Sozanska
Ricarda Multerer
Korea Południowa
Oh Yun-hee
Shin A-lam
Jung Hyo-jung
Park Se-ra
20.
2011
Katania
Rumunia
Simona Alexandru
Ana Branza
Loredana Dinu
Anca Măroiu
Chiny
Luo Xiaojuan
Li Na
Sun Yujie
Xu Anqi
Włochy
Rossella Fiamingo
Nathalie Moellhausen
Mara Navarria
Bianca Del Carretto
21.
2013
Budapeszt
Rosja
Tatjana Andriuszyna
Wioletta Kołobowa
Anna Siwkowa
Jana Zwieriewa
Chiny
Hou Yingming
Luo Xiaojuan
Sun Yiwen
Xu Anqi
Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Pop
Raluca Sbîrcia
Maria Udrea
22.
2014
Kazań
Rosja
Tatjana Gudkowa
Wioletta Kołobowa
Lubow Szutowa
Jana Zwieriewa
Estonia
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
Włochy
Bianca Del Carretto
Rossella Fiamingo
Francesca Quondamcarlo
Mara Navarria
23.
2015
Moskwa
Chiny
Hao Jialu
Sun Yujie
Sun Yiwen
Xu Anqi
Rumunia
Ana Maria Brânză
Loredana Dinu
Simona Gherman
Simona Pop
Ukraina
Ołena Krywyćka
Ksenija Pantelejewa
Anfisa Poczkałowa
Jana Szemiakina
24.
2017
Lipsk
Estonia
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
Chiny
Sun Yiwen
Sun Yujie
Xu Chengzi
Zhu Mingye
Polska
Renata Knapik-Miazga
Ewa Nelip
Magdalena Piekarska
Barbara Rutz
25.
2018
Wuxi
Stany Zjednoczone
Katharine Holmes
Courtney Hurley
Kelley Hurley
Amanda Sirico
Korea Południowa
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Shin A-lam
Chiny
Lin Sheng
Sun Yujie
Xu Chengzi
Zhu Mingye
26.
2019
Budapeszt
Chiny
Lin Sheng
Sun Yiwen
Xu Anqi
Zhu Mingye
Rosja
Tatjana Andriuszyna
Wioletta Chrapina
Wioletta Kołobowa
Lubow Szutowa
Włochy
Alice Clerici
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
27.
2022
Kair
Korea Południowa
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Song Se-ra
Włochy
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
Alberta Santuccio
Polska
Renata Knapik-Miazga
Magdalena Pawłowska
Kamila Pytka
Martyna Swatowska-Wenglarczyk
28.
2023
Mediolan
Polska
Renata Knapik-Miazga
Magdalena Pawłowska
Martyna Swatowska-Wenglarczyk
Ewa Trzebińska
Włochy
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
Alberta Santuccio
Korea Południowa
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Song Se-ra
Szabla kobiet indywidualnie
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1999
Seul
Jelena Żemajewa
Ilaria Bianco
Anna Ferraro
Ève Pouteil-Noble
2.
2000
Budapeszt
Jelena Żemajewa
Ilaria Bianco
Sandra Benad
Anne-Lise Touya
3.
2001
Nîmes
Anne-Lise Touya
Ilaria Bianco
Gioia Marzocca
Jelena Żemajewa
4.
2002
Lizbona
Tan Xue
Jelena Żemajewa
Cécile Argiolas
Jelena Nieczajewa
5.
2003
Hawana
Dorina Mihai
Tan Xue
Gioia Marzocca
Aleksandra Socha
6.
2005
Lipsk
Anne-Lise Touya
Sofja Wielika
Ilaria Bianco
Alessandra Lucchino
7.
2006
Turyn
Rebecca Ward
Mariel Zagunis
Sada Jacobson
Kim Hye-lim
8.
2007
Sankt Petersburg
Jelena Nieczajewa
Tan Xue
Gioia Marzocca
Bogna Jóźwiak
9.
2009
Antalya
Mariel Zagunis
Olha Charłan
Carole Vergne
Orsolya Nagy
10.
2010
Paryż
Mariel Zagunis
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Sofja Wielika
11.
2011
Katania
Sofja Wielika
Mariel Zagunis
Julija Gawriłowa
Olha Charłan
12.
2013
Budapeszt
Olha Charłan
Jekatierina Djaczenko
Kim Ji-yeon
Irene Vecchi
13.
2014
Kazań
Olha Charłan
Mariel Zagunis
Jana Jegorian
Jekatierina Djaczenko
14.
2015
Moskwa
Sofja Wielika
Cécilia Berder
Shen Chen
Anna Márton
15.
2017
Lipsk
Olha Charłan
Azza Besbes
Cécilia Berder
Irene Vecchi
16.
2018
Wuxi
Sofija Pozdniakowa
Sofja Wielika
Jana Jegorian
Anne-Elizabeth Stone
17.
2019
Budapeszt
Olha Charłan
Sofja Wielika
Teodora Gundura
Bianca Pascu
18.
2022
Kair
Misaki Emura
Anna Baszta
Despina Jeorjadu
Araceli Navarro
19.
2023
Mediolan
Misaki Emura
Despina Jeorjadu
Teodora Gundura
Joana Iliewa
Szabla kobiet drużynowo
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1999
Seul
Włochy
Ilaria Bianco
Anna Ferraro
Alessia Tognolli
Daniela Colaiacomo
Francja
Anne-Lise Touya
Cécile Argiolas
Ève Pouteil-Noble
Magali Carrier
Azerbejdżan
Jelena Żemajewa
Anżeła Wołkowa
Tatjana Djaczenko
2.
2000
Budapeszt
Stany Zjednoczone
Sada Jacobson
Christine Becker
Nicole Mustilli
Mariel Zagunis
Włochy
Ilaria Bianco
Gioia Marzocca
Alessia Tognolli
Anna Ferraro
Francja
Anne-Lise Touya
Cécile Argiolas
Magali Carrier
Ève Pouteil-Noble
3.
2001
Nîmes
Rosja
Jelena Nieczajewa
Natalja Makiejewa
Irina Bażenowa
Jelizawieta Gorst
Rumunia
Andreea Pelei
Cătălina Gheorghițoaia
Irina Drăghici
Niemcy
Sandra Benad
Sabine Thieltges
Doreen Häntzsch
Stefanie Kubissa
4.
2002
Lizbona
Rosja
Jelena Nieczajewa
Margarita Żukowa
Irina Bażenowa
Natalja Makiejewa
Węgry
Edina Csaba
Orsolya Nagy
Annamaria Nagy
Gabriella Sznopek
Azerbejdżan
Jelena Amirowa
Jelena Żemajewa
Anżeła Wołkowa
Żanna Siukajewa
5.
2003
Hawana
Włochy
Ilaria Bianco
Gioia Marzocca
Rosanna Pagano
Alessandra Lucchino
Chiny
Bao Yingying
Huang Haiyang
Zhang Ying
Tan Xue
Azerbejdżan
Jelena Amirowa
Jelena Żemajewa
Anżeła Wołkowa
Żanna Siukajewa
6.
2004
Nowy Jork
Rosja
Sofja Wielika
Jekatierina Fiedorkina
Jelena Nieczajewa
Swietłana Kormilicyna
Stany Zjednoczone
Emma Baratta
Emily Jacobson
Sada Jacobson
Mariel Zagunis
Francja
Anne-Lise Touya
Léonore Perrus
Cécile Argiolas
7.
2005
Lipsk
Stany Zjednoczone
Sada Jacobson
Caitlin Thompson
Rebecca Ward
Mariel Zagunis
Rosja
Jekatierina Fiedorkina
Swietłana Kormilicyna
Jelena Nieczajewa
Sofja Wielika
Węgry
Edina Csaba
Orsolya Nagy
Gabriella Sznopek
Dora Varga
8.
2006
Turyn
Francja
Cécile Argiolas
Solenne Mary
Léonore Perrus
Anne-Lise Touya
Stany Zjednoczone
Sada Jacobson
Caitlin Thompson
Rebecca Ward
Mariel Zagunis
Rosja
Jekatierina Djaczenko
Jekatierina Fiedorkina
Jelena Nieczajewa
Sofja Wielika
9.
2007
Sankt Petersburg
Francja
Cécile Argiolas
Léonore Perrus
Carole Vergne
Anne-Lise Touya
Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Nina Kozłowa
Hałyna Pundyk
Rosja
Swietłana Kormilicyna
Jekatierina Fiedorkina
Jelena Nieczajewa
Sofja Wielika
10.
2009
Antalya
Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Olha Żownir
Hałyna Pundyk
Francja
Cècilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Solenne Mary
Chiny
Bao Yingying
Li Fei
Ni Hong
Chen Xiaodong
11.
2010
Paryż
Rosja
Julija Gawriłowa
Sofja Wielika
Swietłana Kormilicyna
Dina Galiakbarowa
Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Olha Żownir
Hałyna Pundyk
Francja
Cécilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Solenne Mary
12.
2011
Katania
Rosja
Jekatierina Djaczenko
Sofja Wielika
Julija Gawriłowa
Dina Galiakbarowa
Ukraina
Ołena Chomrowa
Hałyna Pundyk
Olha Charłan
Olha Żownir
Stany Zjednoczone
Ibtihaj Muhammad
Mariel Zagunis
Dagmara Wozniak
Daria Schneider
13.
2012
Kijów
Rosja
Sofja Wielika
Dina Galiakbarowa
Julija Gawriłowa
Jekatierina Djaczenko
Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Hałyna Pundyk
Olha Żownir
Stany Zjednoczone
Mariel Zagunis
Daria Schneider
Dagmara Wozniak
Ibtihaj Muhammad
14.
2013
Budapeszt
Ukraina
Olha Charłan
Alina Komaszczuk
Hałyna Pundyk
Ołena Woronina
Rosja
Jekatierina Djaczenko
Jana Jegorian
Dina Galiakbarowa
Julija Gawriłowa
Stany Zjednoczone
Ibtihaj Muhammad
Anne-Elizabeth Stone
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
15.
2014
Kazań
Stany Zjednoczone
Ibtihaj Muhammad
Anne-Elizabeth Stone
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
Francja
Cécilia Berder
Saoussen Boudiaf
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Ukraina
Olha Charłan
Ołena Krawaćka
Ołena Woronina
Olha Żownir
16.
2015
Moskwa
Rosja
Jekatierina Djaczenko
Jana Jegorian
Julija Gawriłowa
Sofja Wielika
Ukraina
Olha Charłan
Alina Komaszczuk
Ołena Krawaćka
Ołena Woronina
Stany Zjednoczone
Ibtihaj Muhammad
Anne-Elizabeth Stone
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
17.
2017
Lipsk
Włochy
Martina Criscio
Rossella Gregorio
Loreta Gulotta
Irene Vecchi
Korea Południowa
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Seo Ji-yeon
Yoon Ji-su
Francja
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Queroli
18.
2018
Wuxi
Francja
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Queroli
Rosja
Jana Jegorian
Sofija Pozdniakowa
Swietłana Szewielewa
Sofja Wielika
Korea Południowa
Choi Soo-yeon
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Yoon Ji-su
19.
2019
Budapeszt
Rosja
Jana Jegorian
Olga Nikitina
Sofija Pozdniakowa
Sofja Wielika
Francja
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Queroli
Korea Południowa
Choi Soo-yeon
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Yoon Ji-su
20.
2022
Kair
Węgry
Sugár Katinka Battai
Renáta Katona
Liza Pusztai
Luca Szűcs
Francja
Sara Balzer
Sarah Noutcha
Anne Poupinet
Caroline Queroli
Japonia
Misaki Emura
Shihomi Fukushima
Kanae Kobayashi
Seri Ozaki
21.
2023
Mediolan
Węgry
Sugár Katinka Battai
Anna Márton
Liza Pusztai
Luca Szűcs
Francja
Sara Balzer
Manon Brunet
Caroline Queroli
Margaux Rifkiss
Korea Południowa
Choi Se-bin
Jeon Eun-hye
Jeon Ha-young
Yoon Ji-su
Floret mężczyzn indywidualnie
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1926
Budapeszt
Giorgio Chiavacci
László Berti
Ugo Pignotti
2.
1927
Vichy
Oreste Puliti
Philippe Cattiau
Gioacchino Guaragna
3.
1929
Neapol
Oreste Puliti
Philippe Cattiau
Giulio Gaudini
4.
1930
Liège
Giulio Gaudini
Gustavo Marzi
Gioacchino Guaragna
5.
1931
Wiedeń
René Lemoine
Gustavo Marzi
John Lloyd
6.
1933
Budapeszt
Gioacchino Guaragna
Giulio Gaudini
John Lloyd
7.
1934
Warszawa
Giulio Gaudini
Gustavo Marzi
Giorgio Bocchino
8.
1935
Lozanna
Édward Gardère
Giorgio Bocchino
Gustavo Marzi
9.
1937
Paryż
Gustavo Marzi
Édward Gardère
René Lemoine
10.
1938
Pieszczany
Gioacchino Guaragna
Giorgio Bocchino
Édward Gardère
11.
1947
Lizbona
Christian d’Oriola
Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
12.
1949
Kair
Christian d’Oriola
Renzo Nostini
Edoardo Mangiarotti
13.
1950
Monako
Renzo Nostini
Jéhan de Buhan
Jacques Lataste
14.
1951
Sztokholm
Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
Jéhan de Buhan
15.
1953
Bruksela
Christian d’Oriola
Edoardo Mangiarotti
Manlio Di Rosa
16.
1954
Luksemburg
Christian d’Oriola
Edoardo Mangiarotti
Giancarlo Bergamini
17.
1955
Rzym
József Gyuricza
Christian d’Oriola
Jacques Lataste
18.
1957
Paryż
Mihály Fülöp
Mark Midler
Allan Jay
19.
1958
Filadelfia
Giancarlo Bergamini
Ferenc Czvikovszky
Bernard Baudoux
20.
1959
Budapeszt
Allan Jay
Claude Netter
Mark Midler
21.
1961
Turyn
Ryszard Parulski
Jenő Kamuti
Mark Midler
22.
1962
Buenos Aires
Gierman Swiesznikow
Witold Woyda
Jürgen Brecht
23.
1963
Gdańsk
Jean-Claude Magnan
Ryszard Parulski
Egon Franke
24.
1965
Paryż
Jean-Claude Magnan
Daniel Revenu
Gierman Swiesznikow
25.
1966
Moskwa
Gierman Swiesznikow
Jean-Claude Magnan
Wiktor Putiatin
26.
1967
Montreal
Wiktor Putiatin
Jenő Kamuti
Bernard Talvard
27.
1969
Hawana
Friedrich Wessel
Wasilij Stankowicz
Ryszard Parulski
28.
1970
Ankara
Friedrich Wessel
Aleksandr Romankow
Marek Dąbrowski
29.
1971
Wiedeń
Wasilij Stankowicz
Marek Dąbrowski
Aleksandr Romankow
30.
1973
Göteborg
Christian Noël
Jurij Cziż
Jenő Kamuti
31.
1974
Grenoble
Aleksandr Romankow
Carlo Montano
Frédéric Pietruszka
32.
1975
Budapeszt
Christian Noël
Bernard Talvard
Władimir Dienisow
33.
1977
Buenos Aires
Aleksandr Romankow
Harald Hein
Carlo Montano
34.
1978
Hamburg
Didier Flament
Aleksandr Romankow
Harald Hein
35.
1979
Melbourne
Aleksandr Romankow
Pascal Jolyot
Fabio Dal Zotto
36.
1981
Clermont-Ferrand
Władimir Smirnow
Petru Kuki
Angelo Scuri
37.
1982
Rzym
Aleksandr Romankow
Mauro Numa
Federico Cervi
38.
1983
Wiedeń
Aleksandr Romankow
Mathias Gey
Marian Sypniewski
39.
1985
Barcelona
Mauro Numa
Andrea Cipressa
Harald Hein
40.
1986
Sofia
Andrea Borella
Tulio Díaz
Mauro Numa
41.
1987
Lozanna
Mathias Gey
Matthias Behr
Federico Cervi
42.
1989
Denver
Alexander Koch
Philippe Omnès
Mauro Numa
43.
1990
Lyon
Philippe Omnès
Andrea Borella
Dmitrij Szewczenko
44.
1991
Budapeszt
Ingo Weißenborn
Thorsten Weidner
Laurent Bel
Youssef Hocine
45.
1993
Essen
Alexander Koch
Serhij Hołubycki
Philippe Omnès
Uwe Römer
46.
1994
Ateny
Rolando Tucker
Alessandro Puccini
Óscar García
Thorsten Weidner
47.
1995
Haga
Dmitrij Szewczenko
José Francisco Guerra
Serhij Hołubycki
Elvis Gregory
48.
1997
Kapsztad
Serhij Hołubycki
Kim Young-ho
Lionel Plumenail
Wang Haibin
49.
1998
La Chaux-de-Fonds
Serhij Hołubycki
Elvis Gregory
Piotr Kiełpikowski
Salvatore Sanzo
50.
1999
Seul
Serhij Hołubycki
Matteo Zennaro
Kim Young-ho
Wolfgang Wienand
51.
2001
Nîmes
Salvatore Sanzo
Loïc Attely
Franck Boidin
Brice Guyart
52.
2002
Lizbona
Simone Vanni
André Weßels
Piotr Kiełpikowski
Wu Hanxiong
53.
2003
Hawana
Peter Joppich
Simone Vanni
Andrea Cassarà
Brice Guyart
54.
2005
Lipsk
Salvatore Sanzo
Zhang Liangliang
Nicolas Beaudan
Andriej Diejew
55.
2006
Turyn
Peter Joppich
Andrea Baldini
Stefano Barrera
Lei Sheng
56.
2007
Sankt Petersburg
Peter Joppich
Andrea Baldini
Benjamin Kleibrink
Lei Sheng
57.
2009
Antalya
Andrea Baldini
Zhu Jun
Peter Joppich
Artiom Siedow
58.
2010
Paryż
Peter Joppich
Lei Sheng
Yūki Ōta
Gerek Meinhardt
59.
2011
Katania
Andrea Cassarà
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Victor Sintès
60.
2013
Budapeszt
Miles Chamley-Watson
Artur Achmatchuzin
Rostysław Hercyk
Valerio Aspromonte
61.
2014
Kazań
Aleksiej Czeriemisinow
Ma Jianfei
Enzo Lefort
Timur Safin
62.
2015
Moskwa
Yūki Ōta
Alexander Massialas
Artur Achmatchuzin
Gerek Meinhardt
63.
2017
Lipsk
Dmitrij Żeriebczenko
Toshiya Saitō
Daniele Garozzo
Takahiro Shikine
64.
2018
Wuxi
Alessio Foconi
Richard Kruse
Heo Jun
Carlos Llavador
65.
2019
Budapeszt
Enzo Lefort
Marcus Mepstead
Son Young-ki
Dmitrij Żeriebczenko
66.
2022
Kair
Enzo Lefort
Tommaso Marini
Nick Itkin
Cheung Ka Long
66.
2023
Mediolan
Tommaso Marini
Nick Itkin
Kyōsuke Matsuyama
Enzo Lefort
Floret mężczyzn drużynowo
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1929
Neapol
Włochy
Belgia
Węgry
2.
1930
Liège
Włochy
Francja
Belgia
3.
1931
Wiedeń
Włochy
Węgry
Republika Austriacka
4.
1933
Budapeszt
Włochy
Republika Austriacka
Węgry
5.
1934
Warszawa
Włochy
Francja
III Rzesza
6.
1935
Lozanna
Włochy
Francja
Węgry
7.
1937
Paryż
Włochy
Francja
Austria
8.
1938
Pieszczany
Włochy
Francja
Czechosłowacja
9.
1947
Lizbona
Francja
Włochy
Belgia
10.
1949
Kair
Włochy
Francja
Egipt
11.
1950
Monako
Włochy
Francja
Egipt
12.
1951
Sztokholm
Francja
Włochy
Egipt
13.
1953
Bruksela
Francja
Włochy
Węgry
14.
1954
Luksemburg
Włochy
Francja
Węgry
15.
1955
Rzym
Włochy
Węgry
Wielka Brytania
16.
1957
Paryż
Węgry
Francja
Włochy
17.
1958
Filadelfia
Francja
ZSRR
Włochy
18.
1959
Budapeszt
ZSRR
RFN
Węgry
19.
1961
Turyn
ZSRR
Węgry
Polska
20.
1962
Buenos Aires
ZSRR
Węgry
Polska
21.
1963
Gdańsk
ZSRR
Polska
Francja
22.
1965
Paryż
ZSRR
Polska
Francja
23.
1966
Moskwa
ZSRR
Węgry
Polska
24.
1967
Montreal
Rumunia
ZSRR
Polska
25.
1969
Hawana
ZSRR
Polska
Rumunia
26.
1970
Ankara
ZSRR
Węgry
Rumunia
27.
1971
Wiedeń
Francja
Polska
ZSRR
28.
1973
Göteborg
ZSRR
RFN
Polska
29.
1974
Grenoble
ZSRR
Polska
Francja
30.
1975
Budapeszt
Francja
ZSRR
Włochy
31.
1977
Buenos Aires
RFN
Włochy
ZSRR
32.
1978
Hamburg
Polska
Francja
ZSRR
33.
1979
Melbourne
ZSRR
Włochy
RFN
34.
1981
Clermont-Ferrand
ZSRR
Włochy
RFN
35.
1982
Rzym
ZSRR
Francja
Włochy
36.
1983
Wiedeń
RFN
NRD
Kuba
37.
1985
Barcelona
Włochy
RFN
ZSRR
38.
1986
Sofia
Włochy
RFN
NRD
39.
1987
Lozanna
RFN
Francja
Węgry
40.
1989
Denver
ZSRR
RFN
Francja
41.
1990
Lyon
Włochy
Polska
ZSRR
42.
1991
Budapeszt
Kuba
Niemcy
Francja
43.
1993
Essen
Niemcy
Włochy
Polska
44.
1994
Ateny
Włochy
Niemcy
Chiny
45.
1995
Haga
Kuba
Rosja
Polska
46.
1997
Kapsztad
Francja
Kuba
Włochy
47.
1998
La Chaux-de-Fonds
Polska
Francja
Korea Południowa
48.
1999
Seul
Francja
Chiny
Polska
49.
2001
Nîmes
Francja
Brice Guyart
Loïc Attely
Jean-Noël Ferrari
Franck Boidin
Polska
Adam Krzesiński
Sławomir Mocek
Tomasz Ciepły
Piotr Kiełpikowski
Kuba
Elvis Gregory
Oscar García
Raul Perojo
Eddy Patterson
50.
2002
Lizbona
Niemcy
Ralf Bißdorf
Peter Joppich
Lars Schache
André Weßels
Francja
Brice Guyart
Loïc Attely
Jean-Noël Ferrari
Franck Boidin
Hiszpania
Javier Menéndez
Luis Caplliure
José Francisco Guerra
Javier García
51.
2003
Hawana
Włochy
Andrea Cassarà
Salvatore Sanzo
Simone Vanni
Marco Ramacci
Chiny
Wang Haibin
Wu Hanxiong
Ye Chong
Zhou Rui
Niemcy
Dominik Behr
Ralf Bißdorf
Peter Joppich
André Weßels
52.
2005
Lipsk
Francja
Nicolas Beaudan
Brice Guyart
Erwann Le Péchoux
Victor Sintès
Włochy
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Salvatore Sanzo
Simone Vanni
Niemcy
Dominik Behr
Ralf Bissdorf
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
53.
2006
Turyn
Francja
Nicolas Beaudan
Loïc Attely
Erwann Le Péchoux
Marcel Marcilloux
Niemcy
Dominik Behr
Richard Breutner
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Włochy
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Salvatore Sanzo
Simone Vanni
54.
2007
Sankt Petersburg
Francja
Nicolas Beaudan
Brice Guyart
Erwann Le Péchoux
Marcel Marcilloux
Niemcy
Dominik Behr
Christian Schlechtweg
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Korea Południowa
Choi Byung-chul
Jung Chang-yong
Park Hee-kyung
Son Young-ki
55.
2008
Pekin
Włochy
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Stefano Barrera
Salvatore Sanzo
Niemcy
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Dominik Behr
Polska
Michał Majewski
Radosław Glonek
Marcin Zawada
Sławomir Mocek
56.
2009
Antalya
Włochy
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Stefano Barrera
Simone Vanni
Niemcy
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
André Weßels
Sebastian Bachmann
Rosja
Aleksandr Stukalin
Artiom Siedow
Rienal Ganiejew
Aleksiej Chowanski
57.
2010
Paryż
Chiny
Huang Liangcai
Lei Sheng
Zhu Jun
Zhang Liangliang
Włochy
Valerio Aspromonte
Andrea Cassarà
Andrea Baldini
Stefano Barrera
Japonia
Yūki Ōta
Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryō Miyake
58.
2011
Katania
Chiny
Zhang Liangliang
Lei Sheng
Zhu Jun
Ma Jianfei
Francja
Marcel Marcilloux
Victor Sintès
Erwann Le Péchoux
Brice Guyart
Niemcy
Sebastian Bachmann
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
André Weßels
59.
2013
Budapeszt
Włochy
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Stany Zjednoczone
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Francja
Jérémy Cadot
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Marcel Marcilloux
60.
2014
Kazań
Francja
Enzo Lefort
Erwann Le Péchoux
Julien Mertine
Vincent Simon
Chiny
Chen Haiwei
Lei Sheng
Ma Jianfei
Shi Jialuo
Włochy
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
61.
2015
Moskwa
Włochy
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Daniele Garozzo
Rosja
Artur Achmatchuzin
Aleksiej Czeriemisinow
Rienal Ganiejew
Dmitrij Rigin
Chiny
Chen Haiwei
Lei Sheng
Ma Jianfei
Chen Li
62.
2017
Lipsk
Włochy
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
Stany Zjednoczone
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Francja
Jérémy Cadot
Enzo Lefort
Erwann Le Péchoux
Julien Mertine
63.
2018
Wuxi
Włochy
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
Stany Zjednoczone
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Rosja
Timur Arsłanow
Aleksiej Czeriemisinow
Timur Safin
Dmitrij Żeriebczenko
64.
2019
Budapeszt
Stany Zjednoczone
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Francja
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Julien Mertine
Maxime Pauty
Włochy
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
65.
2022
Kair
Włochy
Guillaume Bianchi
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
Tommaso Marini
Stany Zjednoczone
Chase Emmer
Nick Itkin
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Francja
Maximilien Chastanet
Enzo Lefort
Pierre Loisel
Alexandre Sido
66.
2023
Mediolan
Japonia
Kazuki Iimura
Kyōsuke Matsuyama
Takahiro Shikine
Kenta Suzumura
Chiny
Kenta Suzumura
Mo Ziwei
Wu Bin
Xu Jie
Hongkong
Cheung Ka Long
Ryan Choi
Leung Chin Yu
Yeung Chi Ka
Szpada mężczyzn indywidualnie
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1921
Paryż
Lucien Gaudin
Gaston Cornereau
Henri Wijnoldy-Daniëls
2.
1922
Paryż
Raoul Heide
Robert Liottel
Gaston Cornereau
3.
1923
Haga
Wouter Brouwer
Adrianus de Jong
Roger Ducret
4.
1926
Ostenda
Georges Tainturier
Fernand de Montigny
Léon Tom
5.
1927
Vichy
Georges Buchard
Fernand Jourdant
Xavier de Beukelaer
6.
1929
Neapol
Philippe Cattiau
Marcello Bertinetti
Franco Riccardi
7.
1930
Liège
Philippe Cattiau
Alfredo Pezzana
André Rossignol
8.
1931
Wiedeń
Georges Buchard
Bernard Schmetz
Paul Rousset
9.
1933
Budapeszt
Georges Buchard
Saverio Ragno
Bernard Schmetz
10.
1934
Warszawa
Pál Dunay
Gustaf Dyrssen
Hans Drakenberg
11.
1935
Lozanna
Hans Drakenberg
Paul Deydier
Saverio Ragno
12.
1937
Paryż
Bernard Schmetz
Jacques Coutrot
Robert Stasse
13.
1938
Pieszczany
Michel Pécheux
Edoardo Mangiarotti
Bernard Schmetz
14.
1947
Lizbona
Édouard Artigas
Bengt Ljungquist
Raoul Henkart
15.
1949
Kair
Dario Mangiarotti
René Bougnol
Per Carleson
16.
1950
Monako
Mogens Lüchow
Carl Forssell
Dario Mangiarotti
17.
1951
Sztokholm
Edoardo Mangiarotti
Carlo Pavesi
Sven Fahlman
18.
1953
Bruksela
József Sákovics
Barnabás Berzsenyi
Renzo Marini
19.
1954
Luksemburg
Edoardo Mangiarotti
Carlo Pavesi
Franco Bertinetti
20.
1955
Rzym
Giorgio Anglesio
Franco Bertinetti
Carlo Pavesi
21.
1957
Paryż
Armand Mouyal
Gurgy Baranyi
Franco Bertinetti
22.
1958
Filadelfia
Bill Hoskyns
Edoardo Mangiarotti
Arnold Czernuszewicz
23.
1959
Budapeszt
Bruno Habārovs
Allan Jay
Giuseppe Delfino
24.
1961
Turyn
Jacques Guittet
Hans Lagerwall
Tamás Gábor
25.
1962
Buenos Aires
István Kausz
Tamás Gábor
Yves Dreyfus
26.
1963
Gdańsk
Roland Losert
Yves Dreyfus
Guram Kostawa
27.
1965
Paryż
Zoltán Nemere
Bill Hoskyns
Guram Kostawa
28.
1966
Moskwa
Aleksiej Nikanczikow
Claude Bourquard
Bohdan Gonsior
29.
1967
Montreal
Aleksiej Nikanczikow
Grigorij Kriss
Rudolf Trost
30.
1969
Hawana
Bohdan Andrzejewski
Aleksiej Nikanczikow
Carl von Essen
31.
1970
Ankara
Aleksiej Nikanczikow
Sergiej Paramonow
Csaba Fenyvesi
32.
1971
Wiedeń
Grigorij Kriss
Nicola Granieri
Rolf Edling
33.
1973
Göteborg
Rolf Edling
Hans Jacobson
John Pezza
34.
1974
Grenoble
Rolf Edling
Jacques Brodin
Boris Łukomski
35.
1975
Budapeszt
Alexander Pusch
Boris Łukomski
István Osztrics
36.
1977
Buenos Aires
Johan Harmenberg
Rolf Edling
Patrice Gaille
37.
1978
Hamburg
Alexander Pusch
Philippe Riboud
Hans Jacobson
38.
1979
Melbourne
Philippe Riboud
Ernő Kolczonay
Leszek Swornowski
39.
1981
Clermont-Ferrand
Zoltán Székely
Aleksandr Możajew
Elmar Borrmann
40.
1982
Rzym
Jenő Pap
Philippe Riboud
Ernő Kolczonay
41.
1983
Wiedeń
Elmar Borrmann
Daniel Giger
Angelo Mazzoni
42.
1985
Barcelona
Philippe Boisse
Jaroslav Jurka
Philippe Riboud
43.
1986
Sofia
Philippe Riboud
Mikloş Bodoczi
Olivier Lenglet
44.
1987
Lozanna
Volker Fischer
Andriej Szuwałow
Wilfredo Loyola
45.
1989
Denver
Manuel Pereira
Sandro Cuomo
Pawieł Kołobkow
46.
1990
Lyon
Thomas Gerull
Angelo Mazzoni
Arnd Schmitt
47.
1991
Budapeszt
Andriej Szuwałow
Robert Felisiak
Siergiej Kostariew
Iván Kovács
48.
1993
Essen
Pawieł Kołobkow
Arnd Schmitt
Iván Kovács
Fernando de la Peña
49.
1994
Ateny
Pawieł Kołobkow
Olivier Jacquet
Jean-Michel Henry
Arnd Schmitt
50.
1995
Haga
Éric Srecki
Robert Leroux
Sandro Cuomo
Mauricio Rivas
51.
1997
Kapsztad
Éric Srecki
Pawieł Kołobkow
Robert Leroux
Robert Andrzejuk
52.
1998
La Chaux-de-Fonds
Hugues Obry
Péter Vánky
Attila Fekete
Carlos Pedroso
53.
1999
Seul
Arnd Schmitt
Péter Vánky
Kaido Kaaberma
Pawieł Kołobkow
54.
2001
Nîmes
Paolo Milanoli
Basil Hoffmann
Fabrice Jeannet
Oliver Lücke
55.
2002
Lizbona
Pawieł Kołobkow
Fabrice Jeannet
Ku Kyo-dong
Wital Zacharau
56.
2003
Hawana
Fabrice Jeannet
Maksym Chworost
Ulrich Robeiri
Wital Zacharau
57.
2005
Lipsk
Pawieł Kołobkow
Fabrice Jeannet
Claus Mørch
Bas Verwijlen
58.
2006
Turyn
Wang Lei
Joaquim Videira
Sven Järve
Igor Tichomirow
59.
2007
Sankt Petersburg
Krisztián Kulcsár
Érik Boisse
Diego Confalonieri
Jérôme Jeannet
60.
2009
Antalya
Anton Awdiejew
Matteo Tagliariol
José Luis Abajo
Jérôme Jeannet
61.
2010
Paryż
Nikolai Novosjolov
Gauthier Grumier
Gábor Boczkó
Jean-Michel Lucenay
62.
2011
Katania
Paolo Pizzo
Bas Verwijlen
Fabian Kauter
Park Kyoung-doo
63.
2013
Budapeszt
Nikolai Novosjolov
Rubén Limardo
Fabian Kauter
Pawieł Suchow
64.
2014
Kazań
Ulrich Robeiri
Park Kyoung-doo
Gauthier Grumier
Enrico Garozzo
65.
2015
Moskwa
Géza Imre
Gauthier Grumier
Jung Seung-hwa
Patrick Jørgensen
66.
2017
Lipsk
Paolo Pizzo
Nikolai Novosjolov
András Rédli
Richard Schmidt
67.
2018
Wuxi
Yannick Borel
Rubén Limardo
Bohdan Nikiszyn
Roman Swiczkar
68.
2019
Budapeszt
Gergely Siklósi
Siergiej Bida
Ihor Rejzlin
Andrea Santarelli
69.
2022
Kair
Romain Cannone
Kazuyasu Minobe
Ihor Rejzlin
Neisser Loyola
69.
2023
Mediolan
Máté Koch
Davide Di Veroli
Rusłan Kurbanow
Romain Cannone
Szpada mężczyzn drużynowo
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1930
Liège
Belgia
Włochy
Francja
2.
1931
Wiedeń
Włochy
Francja
Szwecja
3.
1933
Budapeszt
Włochy
Francja
Szwecja
4.
1934
Warszawa
Francja
Włochy
Szwecja
5.
1935
Lozanna
Francja
Szwecja
III Rzesza
6.
1937
Paryż
Włochy
Francja
Szwecja
7.
1938
Pieszczany
Francja
Szwecja
Włochy
8.
1947
Lizbona
Francja
Szwecja
Włochy
9.
1949
Kair
Włochy
Szwecja
Egipt
10.
1950
Monako
Włochy
Francja
Szwecja
11.
1951
Sztokholm
Francja
Włochy
Szwecja
12.
1953
Bruksela
Włochy
Francja
Szwajcaria
13.
1954
Luksemburg
Włochy
Szwecja
Francja
14.
1955
Rzym
Włochy
Francja
Węgry
15.
1957
Paryż
Włochy
Węgry
Wielka Brytania
16.
1958
Filadelfia
Włochy
Węgry
Francja
17.
1959
Budapeszt
Węgry
ZSRR
Francja
18.
1961
Turyn
ZSRR
Francja
Szwecja
19.
1962
Buenos Aires
Francja
Szwecja
ZSRR
20.
1963
Gdańsk
Polska
Francja
Węgry
21.
1965
Paryż
Francja
Wielka Brytania
ZSRR
22.
1966
Moskwa
Francja
ZSRR
Szwecja
23.
1967
Montreal
ZSRR
Francja
Węgry
24.
1969
Hawana
ZSRR
Węgry
Szwecja
25.
1970
Ankara
Węgry
Polska
Szwajcaria
26.
1971
Wiedeń
Węgry
ZSRR
Szwecja
27.
1973
Göteborg
RFN
Węgry
ZSRR
28.
1974
Grenoble
Szwecja
RFN
Węgry
29.
1975
Budapeszt
Szwecja
RFN
Węgry
30.
1977
Buenos Aires
Szwecja
Szwajcaria
ZSRR
31.
1978
Hamburg
Węgry
ZSRR
Szwecja
32.
1979
Melbourne
ZSRR
RFN
Szwajcaria
33.
1981
Clermont-Ferrand
ZSRR
Szwajcaria
Węgry
34.
1982
Rzym
Francja
Szwajcaria
Węgry
35.
1983
Wiedeń
Francja
RFN
Włochy
36.
1985
Barcelona
RFN
Włochy
ZSRR
37.
1986
Sofia
RFN
ZSRR
Włochy
38.
1987
Lozanna
ZSRR
RFN
Francja
39.
1989
Denver
Włochy
RFN
Kuba
40.
1990
Lyon
Włochy
Francja
ZSRR
41.
1991
Budapeszt
ZSRR
Francja
Niemcy
42.
1993
Essen
Włochy
Francja
Niemcy
43.
1994
Ateny
Francja
Niemcy
Korea Południowa
44.
1995
Haga
Niemcy
Francja
Węgry
45.
1997
Kapsztad
Kuba
Niemcy
Włochy
46.
1998
La Chaux-de-Fonds
Węgry
Francja
Rosja
47.
1999
Seul
Francja
Niemcy
Kuba
48.
2001
Nîmes
Węgry
Krisztián Kulcsár
Iván Kovács
Géza Imre
Attila Fekete
Estonia
Kaido Kaaberma
Nikolai Novosjolov
Sergei Vaht
Meelis Loit
Francja
Fabrice Jeannet
Hugues Obry
Rémy Delhomme
Jérôme Jeannet
49.
2002
Lizbona
Francja
Fabrice Jeannet
Benoît Janvier
Jean-Michel Lucenay
Hugues Obry
Rosja
Pawieł Kołobkow
Siergiej Koczetkow
Aleksiej Sielin
Wiaczesław Sielin
Korea Południowa
Ku Kyo-dong
Kim Jeong-gwan
Lee Sang-yeop
Yang Noe-seong
50.
2003
Hawana
Rosja
Pawieł Kołobkow
Siergiej Koczetkow
Aleksiej Sielin
Igor Turczin
Niemcy
Jörg Fiedler
Norman Ackermann
Christoph Kneip
Wolfgang Reich
Szwecja
Fredrik Nilsson
Robert Dingl
Péter Vánky
Magnus Malmgren
51.
2005
Lipsk
Francja
Érik Boisse
Fabrice Jeannet
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Niemcy
Jörg Fiedler
Sven Schmid
Martin Schmitt
Daniel Strigel
Ukraina
Dmytro Czumak
Dmytro Kariuczenko
Maksym Chworost
Witalij Oszarow
52.
2006
Turyn
Francja
Érik Boisse
Gauthier Grumier
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Hiszpania
José Luis Abajo
Ignacio Canto
Juan Castañeda
Eduardo Sepúlveda
Ukraina
Dmytro Czumak
Dmytro Kariuczenko
Maksym Chworost
Bohdan Nikiszyn
53.
2007
Sankt Petersburg
Francja
Érik Boisse
Fabrice Jeannet
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Włochy
Stefano Carozzo
Diego Confalonieri
Alfredo Rota
Matteo Tagliariol
Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
Iván Kovács
Krisztián Kulcsár
54.
2009
Antalya
Francja
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Jean-Michel Lucenay
Gauthier Grumier
Węgry
Péter Somfai
András Rédli
Géza Imre
Gábor Boczkó
Polska
Krzysztof Mikołajczak
Tomasz Motyka
Radosław Zawrotniak
Adam Wiercioch
55.
2010
Paryż
Francja
Jean-Michel Lucenay
Ulrich Robeiri
Gauthier Grumier
Jérôme Jeannet
Stany Zjednoczone
Weston Kelsey
Cody Mattern
Benjamin Bratton
Benjamin Ungar
Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
56.
2011
Katania
Francja
Ronan Gustin
Gauthier Grumier
Jean-Michel Lucenay
Yannick Borel
Węgry
Géza Imre
Péter Somfai
Gábor Boczkó
Péter Szényi
Szwajcaria
Fabian Kauter
Max Heinzer
Benjamin Steffen
Florian Staub
57.
2012
Kijów
Stany Zjednoczone
Weston Kelsey
Benjamin Bratton
Cody Mattern
Soren Thompson
Francja
Jean-Michel Lucenay
Gauthier Grumier
Ulrich Robeiri
Yannick Borel
Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
58.
2013
Budapeszt
Węgry
Géza Imre
Gábor Boczkó
András Rédli
Péter Szényi
Ukraina
Anatolij Herej
Dmytro Kariuczenko
Witalij Medwediew
Bohdan Nikiszyn
Francja
Alexandre Blaszyck
Daniel Jérent
Ulrich Robeiri
Iván Trevejo
59.
2014
Kazań
Francja
Gauthier Grumier
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
Ulrich Robeiri
Korea Południowa
Jung Jin-sun
Kweon Young-jun
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
Szwajcaria
Peer Borsky
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
60.
2015
Moskwa
Ukraina
Anatolij Herej
Dmytro Kariuczenko
Maksym Chworost
Bohdan Nikiszyn
Korea Południowa
Jung Seung-hwa
Kweon Young-jun
Na Jong-kwan
Park Kyoung-doo
Szwajcaria
Peer Borsky
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
61.
2017
Lipsk
Francja
Yannick Borel
Ronan Gustin
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
Szwajcaria
Max Heinzer
Georg Kuhn
Michele Niggeler
Benjamin Steffen
Rosja
Nikita Głazkow
Anton Glebko
Siergiej Chodos
Pawieł Suchow
62.
2018
Wuxi
Szwajcaria
Max Heinzer
Lucas Malcotti
Michele Niggeler
Benjamin Steffen
Korea Południowa
Jung Jin-sun
Kweon Young-jun
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
Rosja
Siergiej Bida
Nikita Głazkow
Siergiej Chodos
Pawieł Suchow
63.
2019
Budapeszt
Francja
Alexandre Bardenet
Yannick Borel
Ronan Gustin
Daniel Jérent
Ukraina
Anatolij Herej
Roman Swiczkar
Ihor Rejzlin
Bohdan Nikiszyn
Szwajcaria
Max Heinzer
Lucas Malcotti
Michele Niggeler
Benjamin Steffen
64.
2022
Kair
Francja
Alexandre Bardenet
Yannick Borel
Romain Cannone
Alex Fava
Włochy
Gabriele Cimini
Davide Di Veroli
Andrea Santarelli
Federico Vismara
Japonia
Kōki Kanō
Ryū Matsumoto
Kazuyasu Minobe
Masaru Yamada
65.
2023
Mediolan
Włochy
Gabriele Cimini
Davide Di Veroli
Andrea Santarelli
Federico Vismara
Francja
Alexandre Bardenet
Gaétan Billa
Yannick Borel
Romain Cannone
Wenezuela
Francisco Limardo
Jesús Limardo
Rubén Limardo
Grabiel Lugo
Szabla mężczyzn indywidualnie
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1922
Ostenda
Adrianus de Jong
Jean Taillandier
Léon Tom
2.
1923
Haga
Adrianus de Jong
Marc Perrodon
Henri Wijnoldy-Daniëls
3.
1925
Ostenda
János Garay
Jenő Uhlyárik
Attila Petschauer
4.
1926
Budapeszt
Sándor Gombos
Attila Petschauer
Bino Bini
5.
1927
Vichy
Sándor Gombos
Ödön Tersztyánszky
Gyula Glykais
6.
1929
Neapol
Gyula Glykais
Gustavo Marzi
Attila Petschauer
7.
1930
Liège
György Piller
Attila Petschauer
György Doros
8.
1931
Wiedeń
György Piller
Endre Kabos
Attila Petschauer
9.
1933
Budapeszt
Endre Kabos
Gustavo Marzi
Giulio Gaudini
10.
1934
Warszawa
Endre Kabos
Giulio Gaudini
László Rajcsányi
11.
1935
Lozanna
Aladár Gerevich
Imre Rajczy
László Rajcsányi
12.
1937
Paryż
Pál Kovács
Tibor Berczelly
László Rajcsányi
13.
1938
Pieszczany
Aldo Montano
Aldo Masciotta
Giuseppe Perenno
14.
1947
Lizbona
Aldo Montano
Georges de Bourguignon
Gastone Darè
15.
1949
Kair
Gastone Darè
Giorgio Pellini
Vincenzo Pinton
16.
1950
Monako
Jean Levavasseur
Vincenzo Pinton
Gastone Darè
17.
1951
Sztokholm
Aladár Gerevich
Pál Kovács
Gastone Darè
18.
1953
Bruksela
Pál Kovács
Aladár Gerevich
Rudolf Kárpáti
19.
1954
Luksemburg
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Tibor Berczelly
20.
1955
Rzym
Aladár Gerevich
Rudolf Kárpáti
Renzo Nostini
21.
1957
Paryż
Jerzy Pawłowski
Rudolf Kárpáti
Tamás Mendelényi
22.
1958
Filadelfia
Jakow Rylski
Dawid Tyszler
Jerzy Twardokens
23.
1959
Budapeszt
Rudolf Kárpáti
Tamás Mendelényi
Jerzy Pawłowski
24.
1961
Turyn
Jakow Rylski
Emil Ochyra
Wojciech Zabłocki
25.
1962
Buenos Aires
Zoltán Horváth
Jerzy Pawłowski
Claude Arabo
26.
1963
Gdańsk
Jakow Rylski
Jerzy Pawłowski
Wladimiro Calarese
27.
1965
Paryż
Jerzy Pawłowski
Miklós Meszéna
Zoltán Horváth
28.
1966
Moskwa
Jerzy Pawłowski
Tibor Pézsa
Zoltán Horváth
29.
1967
Montreal
Mark Rakita
Jerzy Pawłowski
Tibor Pézsa
30.
1969
Hawana
Wiktor Sidiak
János Kalmár
Péter Bakonyi
31.
1970
Ankara
Tibor Pézsa
Mark Rakita
Władimir Nazłymow
32.
1971
Wiedeń
Michele Maffei
Jerzy Pawłowski
Wiktor Sidiak
33.
1973
Göteborg
Mario Aldo Montano
Wiktor Sidiak
Władimir Nazłymow
34.
1974
Grenoble
Mario Aldo Montano
Wiktor Krowopuskow
Wiktor Sidiak
35.
1975
Budapeszt
Władimir Nazłymow
Jacek Bierkowski
Péter Marót
36.
1977
Buenos Aires
Pál Gerevich
Władimir Nazłymow
Angelo Arcidiacono
37.
1978
Hamburg
Wiktor Krowopuskow
Michaił Burcew
Michele Maffei
38.
1979
Melbourne
Władimir Nazłymow
Wiktor Krowopuskow
Michaił Burcew
39.
1981
Clermont-Ferrand
Dariusz Wódke
Imre Gedővári
Michele Maffei
40.
1982
Rzym
Wiktor Krowopuskow
Andriej Alszan
Imre Gedővári
41.
1983
Wiedeń
Wasił Etropołski
Gianfranco Dalla Barba
Christo Etropołski
42.
1985
Barcelona
György Nébald
Christo Etropołski
Wasił Etropołski
43.
1986
Sofia
Siergiej Mindirgasow
Imre Bujdosó
Wasił Etropołski
44.
1987
Lozanna
Jean-François Lamour
György Nébald
Robert Kościelniakowski
45.
1989
Denver
Grigorij Kirijenko
Jarosław Koniusz
Felix Becker
46.
1990
Lyon
György Nébald
Heorhij Pohosow
Tonhi Terenzi
47.
1991
Budapeszt
Grigorij Kirijenko
Péter Abay
Wadym Hutcajt
György Nébald
48.
1993
Essen
Grigorij Kirijenko
Bence Szabó
Tonhi Terenzi
Steffen Wiesinger
49.
1994
Ateny
Felix Becker
Stanisław Pozdniakow
Grigorij Kirijenko
Bence Szabó
50.
1995
Haga
Grigorij Kirijenko
Felix Becker
Luigi Tarantino
Tonhi Terenzi
51.
1997
Kapsztad
Stanisław Pozdniakow
Luigi Tarantino
Damien Touya
Rafał Sznajder
52.
1998
La Chaux-de-Fonds
Luigi Tarantino
Raffaello Caserta
Siergiej Szarikow
Fernando Medina
53.
1999
Seul
Damien Touya
Stanisław Pozdniakow
Luigi Tarantino
Jean-Philippe Daurelle
54.
2001
Nîmes
Stanisław Pozdniakow
Julien Pillet
Mathieu Gourdain
Rafał Sznajder
55.
2002
Lizbona
Stanisław Pozdniakow
Julien Pillet
Mihai Covaliu
Luigi Tarantino
56.
2003
Hawana
Wołodymyr Łukaszenko
Mihai Covaliu
Aldo Montano
Domonkos Ferjancsik
57.
2005
Lipsk
Mihai Covaliu
Stanisław Pozdniakow
Ołeh Szturbabin
Aleksiej Jakimienko
58.
2006
Turyn
Stanisław Pozdniakow
Zsolt Nemcsik
Aleksiej Frosin
Won Woo-young
59.
2007
Sankt Petersburg
Stanisław Pozdniakow
Aldo Montano
Nicolas Limbach
Oh Eun-seok
60.
2009
Antalya
Nicolas Limbach
Rareș Dumitrescu
Luigi Tarantino
Tamás Decsi
61.
2010
Paryż
Won Woo-young
Nicolas Limbach
Cosmin Hanceanu
Wieniamin Rieszetnikow
62.
2011
Katania
Aldo Montano
Nicolas Limbach
Gu Bon-gil
Luigi Tarantino
63.
2013
Budapeszt
Wieniamin Rieszetnikow
Nikołaj Kowalow
Tiberiu Dolniceanu
Áron Szilágyi
64.
2014
Kazań
Nikołaj Kowalow
Gu Bon-gil
Tiberiu Dolniceanu
Aleksiej Jakimienko
65.
2015
Moskwa
Aleksiej Jakimienko
Daryl Homer
Tiberiu Dolniceanu
Max Hartung
66.
2017
Lipsk
András Szatmári
Gu Bon-gil
Vincent Anstett
Kamil Ibragimow
67.
2018
Wuxi
Kim Jung-hwan
Eli Dershwitz
Kamil Ibragimow
Kim Jun-ho
68.
2019
Budapeszt
Oh Sang-uk
András Szatmári
Mojtaba Abedini
Luca Curatoli
69.
2022
Kair
Áron Szilágyi
Maxime Pianfetti
Sandro Bazadze
Iulian Teodosiu
70.
2023
Mediolan
Eli Dershwitz
Sandro Bazadze
Ziad El-Sisi
Áron Szilágyi
Szabla mężczyzn drużynowo
[
edytuj
|
edytuj kod
]
Lp
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1.
1930
Liège
Węgry
Włochy
Polska
2.
1931
Wiedeń
Węgry
Włochy
Rzesza Niemiecka
3.
1933
Budapeszt
Węgry
Włochy
Wielka Brytania
4.
1934
Warszawa
Węgry
Włochy
Polska
5.
1935
Lozanna
Węgry
Włochy
III Rzesza
6.
1937
Paryż
Węgry
Włochy
III Rzesza
7.
1938
Pieszczany
Włochy
Francja
Holandia
8.
1947
Lizbona
Włochy
Belgia
Egipt
9.
1949
Kair
Włochy
Francja
Egipt
10.
1950
Monako
Włochy
Francja
Egipt
11.
1951
Sztokholm
Węgry
Włochy
Belgia
12.
1953
Bruksela
Węgry
Włochy
Polska
13.
1954
Luksemburg
Węgry
Polska
Francja
14.
1955
Rzym
Węgry
Włochy
ZSRR
15.
1957
Paryż
Węgry
ZSRR
Polska
16.
1958
Filadelfia
Węgry
ZSRR
Polska
17.
1959
Budapeszt
Polska
Węgry
ZSRR
18.
1961
Turyn
Polska
ZSRR
Węgry
19.
1962
Buenos Aires
Polska
Węgry
ZSRR
20.
1963
Gdańsk
Polska
ZSRR
Węgry
21.
1965
Paryż
ZSRR
Włochy
Francja
22.
1966
Moskwa
Węgry
ZSRR
Francja
23.
1967
Montreal
ZSRR
Węgry
Francja
24.
1969
Hawana
ZSRR
Polska
Węgry
25.
1970
Ankara
ZSRR
Węgry
Polska
26.
1971
Wiedeń
ZSRR
Węgry
Włochy
27.
1973
Göteborg
Węgry
ZSRR
Włochy
28.
1974
Grenoble
ZSRR
Rumunia
Włochy
29.
1975
Budapeszt
ZSRR
Węgry
Rumunia
30.
1977
Buenos Aires
ZSRR
Rumunia
Węgry
31.
1978
Hamburg
Węgry
ZSRR
Włochy
32.
1979
Melbourne
ZSRR
Włochy
Polska
33.
1981
Clermont-Ferrand
Węgry
ZSRR
Polska
34.
1982
Rzym
Węgry
Włochy
ZSRR
35.
1983
Wiedeń
ZSRR
Węgry
Włochy
36.
1985
Barcelona
ZSRR
Bułgaria
Węgry
37.
1986
Sofia
ZSRR
Polska
Bułgaria
38.
1987
Lozanna
ZSRR
Bułgaria
Francja
39.
1989
Denver
ZSRR
RFN
Francja
40.
1990
Lyon
ZSRR
Węgry
RFN
41.
1991
Budapeszt
Węgry
ZSRR
Niemcy
42.
1993
Essen
Węgry
Włochy
Niemcy
43.
1994
Ateny
Rosja
Węgry
Rumunia
44.
1995
Haga
Włochy
Rosja
Węgry
45.
1997
Kapsztad
Francja
Rosja
Węgry
46.
1998
La Chaux-de-Fonds
Węgry
Francja
Polska
47.
1999
Seul
Francja
Polska
Rosja
48.
2001
Nîmes
Rosja
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Frosin
Siergiej Szarikow
Aleksiej Djaczenko
Węgry
Domonkos Ferjancsik
Kende Fodor
Balázs Lengyel
Zsolt Nemcsik
Rumunia
Mihai Covaliu
Florin Zalomir
Florin Lupeică
Victor Găureanu
49.
2002
Lizbona
Rosja
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Frosin
Siergiej Szarikow
Aleksiej Djaczenko
Włochy
Giampiero Pastore
Giacomo Guidi
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Niemcy
Dennis Bauer
Michael Herm
Harald Stehr
Alexander Weber
50.
2003
Hawana
Rosja
Siergiej Szarikow
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Jakimienko
Aleksiej Djaczenko
Węgry
Domonkos Ferjancsik
Kende Fodor
Balázs Lengyel
Zsolt Nemcsik
Ukraina
Dmytro Bojko
Wołodymyr Łukaszenko
Ołeh Szturbabin
Władysław Tretiak
51.
2005
Lipsk
Rosja
Aleksiej Djaczenko
Aleksiej Frosin
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Jakimienko
Włochy
Andrea Aquili
Aldo Montano
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
Francja
Vincent Anstett
Nicolas Lopez
Julien Pillet
Boris Sanson
52.
2006
Turyn
Francja
Vincent Anstett
Nicolas Lopez
Julien Pillet
Boris Sanson
Ukraina
Dmytro Bojko
Wołodymyr Łukaszenko
Ołeh Szturbabin
Władysław Tretiak
Rosja
Nikołaj Kowalow
Aleksiej Frosin
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Jakimienko
53.
2007
Sankt Petersburg
Węgry
Tamás Decsi
Balázs Lontay
Zsolt Nemcsik
Áron Szilágyi
Francja
Vincent Anstett
Nicolas Lopez
Julien Pillet
Boris Sanson
Włochy
Diego Occhiuzzi
Aldo Montano
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
54.
2009
Antalya
Rumunia
Rareș Dumitrescu
Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hanceanu
Włochy
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
Węgry
Tamás Decsi
Nikolasz Iliász
Balázs Lontay
Áron Szilágyi
55.
2010
Paryż
Rosja
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Artiom Zanin
Włochy
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
Rumunia
Rareș Dumitrescu
Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hanceanu
56.
2011
Katania
Rosja
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Pawieł Bykow
Białoruś
Dzmitryj Łapkies
Alaksandr Bujkiewicz
Waleryj Pryjomka
Alaksiej Lichaczeuski
Włochy
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Tarantino
Giampiero Pastore
57.
2013
Budapeszt
Rosja
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Kamil Ibragimow
Rumunia
Alin Badea
Tiberiu Dolniceanu
Ciprian Gălăţanu
Iulian Teodosiu
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Won Jun-ho
58.
2014
Kazań
Niemcy
Max Hartung
Nicolas Limbach
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Won Woo-young
Węgry
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
59.
2015
Moskwa
Włochy
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Rosja
Kamil Ibragimow
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Niemcy
Max Hartung
Nicolas Limbach
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
60.
2016
Rio de Janeiro
Rosja
Dmitrij Danilenko
Kamil Ibragimow
Nikołaj Kowalow
Aleksiej Jakimienko
Węgry
Tamás Decsi
Nikolász Iliász
András Szatmári
Áron Szilágyi
Rumunia
Alin Badea
Ciprian Gălăţanu
Tiberiu Dolniceanu
Iulian Teodosiu
61.
2017
Lipsk
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Kim Jun-ho
Kim Jung-hwan
Oh Sang-uk
Węgry
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
Włochy
Enrico Berrè
Dario Cavaliere
Luca Curatoli
Luigi Samele
62.
2018
Wuxi
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Kim Jun-ho
Kim Jung-hwan
Oh Sang-uk
Włochy
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Luigi Samele
Węgry
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
63.
2019
Budapeszt
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Ha Han-sol
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
Węgry
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
Włochy
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Luigi Samele
64.
2022
Kair
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Kim Jun-ho
Kim Jung-hwan
Oh Sang-uk
Węgry
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
Włochy
Luca Curatoli
Michele Gallo
Luigi Samele
Pietro Torre
65.
2023
Mediolan
Węgry
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
Korea Południowa
Gu Bon-gil
Ha Han-sol
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
Stany Zjednoczone
Eli Dershwitz
Andrew Doddo
Colin Heathcock
Mitchell Saron
Kategoria
:
Mistrzostwa świata w szermierce