Puchar Davisa 2013
Wygląd
Puchar Davisa 2013 – 102. edycja turnieju rozgrywanego między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym w ramach Pucharu Davisa.
Grupa światowa[edytuj | edytuj kod]
Uczestniczące reprezentacje | |||
---|---|---|---|
Argentyna | Australia | Belgia | Brazylia |
Chorwacja | Czechy | Francja | Hiszpania |
Izrael | Kanada | Kazachstan | Niemcy |
Stany Zjednoczone | Serbia | Szwajcaria | Włochy |
Rozstawieni[edytuj | edytuj kod]
Reprezentacja | ||
1 | Hiszpania | Pierwsza runda |
---|---|---|
2 | Czechy | Zwycięstwo |
3 | Argentyna | Półfinały |
4 | Serbia | Finały |
5 | Francja | Ćwierćfinały |
6 | Stany Zjednoczone | Ćwierćfinały |
7 | Chorwacja | Pierwsza runda |
8 | Kazachstan | Ćwierćfinały |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
I runda 1–3 lutego | Ćwierćfinały 5–7 kwietnia | Półfinały 13–15 września | Finał 15–17 listopada | ||||||||||||||||
1 | Czechy | 2 | |||||||||||||||||
Kanada | 3 | ||||||||||||||||||
Kanada | 3 | ||||||||||||||||||
Włochy | 1 | ||||||||||||||||||
7 | Chorwacja | 2 | |||||||||||||||||
Włochy | 3 | ||||||||||||||||||
Kanada | 2 | ||||||||||||||||||
4 | Serbia | 3 | |||||||||||||||||
4 | Serbia | 3 | |||||||||||||||||
Belgia | 2 | ||||||||||||||||||
4 | Serbia | 3 | |||||||||||||||||
6 | Stany Zjednoczone | 1 | |||||||||||||||||
6 | Stany Zjednoczone | 3 | |||||||||||||||||
Brazylia | 2 | ||||||||||||||||||
4 | Serbia | 2 | |||||||||||||||||
2 | Czechy | 3 | |||||||||||||||||
Izrael | 0 | ||||||||||||||||||
5 | Francja | 5 | |||||||||||||||||
5 | Francja | 2 | |||||||||||||||||
3 | Argentyna | 3 | |||||||||||||||||
Niemcy | 0 | ||||||||||||||||||
3 | Argentyna | 5 | |||||||||||||||||
3 | Argentyna | 2 | |||||||||||||||||
2 | Czechy | 3 | |||||||||||||||||
Austria | 1 | ||||||||||||||||||
8 | Kazachstan | 3 | |||||||||||||||||
8 | Kazachstan | 1 | |||||||||||||||||
2 | Czechy | 3 | |||||||||||||||||
Szwajcaria | 2 | ||||||||||||||||||
2 | Czechy | 3 |
Baraże o grupę światową[edytuj | edytuj kod]
Data: 13–15 września
Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków grupy światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych wzięło udział w barażach o grupę światową Pucharu Davisa 2013. Zespoły zaznaczone pogrubioną czcionką awansowały do grupy światowej przyszłorocznych rozgrywek.
|
|
Miasto | Gospodarz | Wynik | Gość | Miejsce | Nawierzchnia |
---|---|---|---|---|---|
Madryt | Hiszpania | 5:0 | Ukraina | Caja Mágica | Ceglana |
Groningen | Holandia | 5:0 | Austria | Martiniplaza | Ceglana (hala) |
Umag | Chorwacja | 1:4 | Wielka Brytania | ITC Stella Maris | Ceglana |
Neuchâtel | Szwajcaria | 4:1 | Ekwador | Patinoire du Littoral | Twarda (hala) |
Neu-Ulm | Niemcy | 4:1 | Brazylia | Ratiopharm Arena | Twarda (hala) |
Warszawa | Polska | 1:4 | Australia | Hala Torwar | Ceglana (hala) |
Antwerpia | Belgia | 3:2 | Izrael | Lotto Arena | Ceglana (hala) |
Tokio | Japonia | 3:2 | Kolumbia | Ariake Coliseum | Twarda |
Strefa amerykańska[edytuj | edytuj kod]
Grupa I[edytuj | edytuj kod]
|
|
2. runda baraży 13-15 września |
1. runda baraży |
1. runda 1–3 lutego |
2. runda 5-7 kwietnia | |||||||||||||||||
1 | Brazylia | |||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
1 | Chile | 1 | Chile | 2 | ||||||||||||||||
bye | Ekwador | 3 | ||||||||||||||||||
Ekwador | ||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
1 | Chile | 1 | ||||||||||||||||||
Dominikana | 4 | |||||||||||||||||||
Urugwaj | 3 | |||||||||||||||||||
Dominikana | 1 | |||||||||||||||||||
Dominikana | Urugwaj | 0 | ||||||||||||||||||
bye | 2 | Kolumbia | 5 | |||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Kolumbia |
Grupa II[edytuj | edytuj kod]
|
|
Baraże 5-7 kwietnia |
1. runda 1-3 lutego |
2. runda 5-7 kwietnia |
3. runda 13-15 września | |||||||||||||||||
1 | Meksyk | 4 | ||||||||||||||||||
Portoryko | 1 | |||||||||||||||||||
Portoryko | 1 | Meksyk | 2 | |||||||||||||||||
Barbados | 3 | 4 | Salwador | 3 | ||||||||||||||||
4 | Salwador | 4 | ||||||||||||||||||
Barbados | 1 | |||||||||||||||||||
4 | Salwador | 1 | ||||||||||||||||||
3 | Wenezuela | 3 | ||||||||||||||||||
Gwatemala | 1 | |||||||||||||||||||
3 | Wenezuela | 3 | ||||||||||||||||||
Gwatemala | 4 | 3 | Wenezuela | 4 | ||||||||||||||||
Haiti | 1 | 2 | Peru | 1 | ||||||||||||||||
Haiti | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Peru | 5 |
Grupa III[edytuj | edytuj kod]
Data: 2–7 czerwca
- Drużyny
- Bahamy
- Bermudy
- Boliwia (awans do Grupy II)
- Kostaryka
- Kuba
- Honduras
- Jamajka
- Panama
- Paragwaj (awans do Grupy II)
Strefa azjatycko-australijska[edytuj | edytuj kod]
Grupa I[edytuj | edytuj kod]
|
|
2. runda baraży 13-15 września |
1. runda baraży 5-7 kwietnia |
1. runda 1–3 lutego |
2. runda 5–7 kwietnia | |||||||||||||||||
1 | Australia | 5 | ||||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 0 | |||||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 0 | 1 | Australia | 3 | ||||||||||||||||
Chiny | 5 | Uzbekistan | 1 | |||||||||||||||||
3 | Uzbekistan | 4 | ||||||||||||||||||
Chiny | 1 | |||||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 5 | |||||||||||||||||||
Indonezja | 0 | |||||||||||||||||||
Korea Południowa | 4 | |||||||||||||||||||
Indie | 1 | |||||||||||||||||||
4 | Indie | 5 | Korea Południowa | 2 | ||||||||||||||||
Indonezja | 0 | 2 | Japonia | 3 | ||||||||||||||||
Indonezja | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Japonia | 5 |
Grupa II[edytuj | edytuj kod]
|
|
Baraże 5-7 kwietnia |
1. runda 1-3 lutego |
2. runda 5-7 kwietnia |
3. runda 13-15 września | |||||||||||||||||
1 | Nowa Zelandia | 5 | ||||||||||||||||||
Libia | 0 | |||||||||||||||||||
Libia | 2 | 1 | Nowa Zelandia | 4 | ||||||||||||||||
Sri Lanka | 3 | 4 | Pakistan | 1 | ||||||||||||||||
4 | Pakistan | 3 | ||||||||||||||||||
Sri Lanka | 2 | |||||||||||||||||||
1 | Nowa Zelandia | 3 | ||||||||||||||||||
2 | Filipiny | 2 | ||||||||||||||||||
Kuwejt | 1 | |||||||||||||||||||
3 | Tajlandia | 4 | ||||||||||||||||||
Kuwejt | 3 | 3 | Tajlandia | 1 | ||||||||||||||||
Syria | 2 | 2 | Filipiny | 4 | ||||||||||||||||
Syria | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Filipiny | 3 |
Grupa III[edytuj | edytuj kod]
- Drużyny
- Kambodża
- Hongkong (spadek do Grupy IV)
- Iran
- Malezja
- Oman (spadek do Grupy IV)
- Syria Wyspy Pacyfiku (spadek do Grupy IV)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
- Wietnam (awans do Grupy II)
Grupa IV[edytuj | edytuj kod]
- Drużyny
- Bahamy
- Bangladesz
- Irak
- Jordania
- Kirgistan
- Mjanma
- Katar
- Arabia Saudyjska
- Singapur (awans do Grupy III)
- Turkmenistan (awans do Grupy III)
Strefa europejsko-afrykańska[edytuj | edytuj kod]
Grupa I[edytuj | edytuj kod]
|
|
2. runda baraży 25–27 października |
1. runda baraży 13–15 września |
1. runda 1–3 lutego |
2. runda 5–7 kwietnia | |||||||||||||||||
1 | Rosja | |||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
1 | Rosja | 1 | Rosja | 2 | ||||||||||||||||
bye | Wielka Brytania | 3 | ||||||||||||||||||
Wielka Brytania | ||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
1 | Rosja | 5 | ||||||||||||||||||
3 | Południowa Afryka | 0 | ||||||||||||||||||
3 | Południowa Afryka | |||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
3 | Południowa Afryka | 1 | 3 | Południowa Afryka | 1 | |||||||||||||||
Słowenia | 4 | Polska | 4 | |||||||||||||||||
Polska | 3 | |||||||||||||||||||
Słowenia | 2 | |||||||||||||||||||
Dania | 0 | |||||||||||||||||||
Rumunia | 5 | |||||||||||||||||||
Dania | Rumunia | 0 | ||||||||||||||||||
bye | 4 | Holandia | 5 | |||||||||||||||||
4 | Szwecja | |||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
Dania | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Szwecja | 3 | ||||||||||||||||||
Ukraina | 3 | |||||||||||||||||||
Słowacja | 2 | |||||||||||||||||||
Słowacja | 3 | Ukraina | 3 | |||||||||||||||||
2 | Szwecja | 2 | 2 | Szwecja | 2 | |||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Szwecja |
Grupa II[edytuj | edytuj kod]
|
|
Baraże 5–7 kwietnia |
1. runda 1–3 lutego |
2. runda 5–7 kwietnia |
3. runda 13–15 września | |||||||||||||||||
1 | Finlandia | 3 | ||||||||||||||||||
Bułgaria | 2 | |||||||||||||||||||
Bułgaria | 3 | 1 | Finlandia | 3 | ||||||||||||||||
7 | Estonia | 0 | Irlandia | 2 | ||||||||||||||||
7 | Estonia | 2 | ||||||||||||||||||
Irlandia | 3 | |||||||||||||||||||
1 | Finlandia | 2 | ||||||||||||||||||
3 | Łotwa | 3 | ||||||||||||||||||
3 | Łotwa | 3 | ||||||||||||||||||
Tunezja | 0 | |||||||||||||||||||
Tunezja | 2 | 3 | Łotwa | 3 | ||||||||||||||||
5 | Białoruś | 3 | Monako | 2 | ||||||||||||||||
5 | Białoruś | 1 | ||||||||||||||||||
Monako | 3 | |||||||||||||||||||
Mołdawia | 3 | |||||||||||||||||||
6 | Węgry | 2 | ||||||||||||||||||
6 | Węgry | 1 | Mołdawia | 3 | ||||||||||||||||
Luksemburg | 4 | 4 | Bośnia i Hercegowina | 1 | ||||||||||||||||
Luksemburg | 1 | |||||||||||||||||||
4 | Bośnia i Hercegowina | 4 | ||||||||||||||||||
Mołdawia | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Portugalia | 3 | ||||||||||||||||||
Litwa | 4 | |||||||||||||||||||
8 | Cypr | 1 | ||||||||||||||||||
8 | Cypr | 3 | Litwa | 0 | ||||||||||||||||
Benin | 2 | 2 | Portugalia | 5 | ||||||||||||||||
Benin | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Portugalia | 5 |
Grupa III Europa[edytuj | edytuj kod]
- Drużyny
- Albania
- Armenia
- Azerbejdżan
- Gruzja
- Grecja (awans do Grupy II)
- Islandia
- Liechtenstein
- Macedonia Północna
- Malta
- Czarnogóra
- Norwegia (awans do Grupy II)
- San Marino
- Turcja
Grupa III Afryka[edytuj | edytuj kod]
- Drużyny
- Algieria
- Botswana
- Kamerun
- Egipt (awans do Grupy II)
- Ghana
- Kenia
- Madagaskar
- Maroko (awans do Grupy II)
- Namibia
- Nigeria
- Rwanda
- Zambia
- Zimbabwe
Zobacz też[edytuj | edytuj kod]
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Oficjalna strona Pucharu Davisa. [dostęp 2014-04-28].