Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn 2023/2024 (oficjalna nazwa: Mobiliar Volley Cup Männer 2023/2024 ) – 64. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Szwajcarii zorganizowany przez Swiss Volley. Zainaugurowany został 6 września 2023 roku. Brały w nim udział kluby z Nationalligi A , Nationalligi B, 1. Ligi oraz lig regionalnych (tj. 2. Ligi, 3. Ligi i 4. Ligi).
Rozgrywki składały się z sześciu rund wstępnych, 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Drużyny z Nationalligi A dołączyły do rozgrywek w 1/8 finału.
Finał odbył się 6 kwietnia 2024 roku w hali Axa Arena w Winterthur . Po raz ósmy Puchar Szwajcarii zdobył klub Volley Amriswil , który w finale pokonał Volley Schönenwerd . Najlepszymi zawodnikami finału wybrani zostali Mahela Indeewara Bandara z Volley Schönenwerd oraz Etienne Schalch z Volley Amriswil[1] .
Puchar Szwajcarii w sezonie 2023/2024 składał się z sześciu rund wstępnych, 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału[2] . We wszystkich rundach drużyny rywalizowały w parach, a o awansie decydowało jedno spotkanie[3] .
W 1. rundzie uczestniczyły drużyny grające w ligach regionalnych, w 2. rundzie do rozgrywek dołączyły zespoły z 1. Ligi, w 5. rundzie – z Nationalligi B, natomiast w 1/8 finału – z Nationalligi A[2] .
Drużyny z lig regionalnych oraz z 1. Ligi podzielone zostały na cztery grupy (A, B, C i D) na podstawie przynależności do związków regionalnych. Pary meczowe rund wstępnych wyłonione zostały w drodze losowania z uwzględnieniem podziału na grupy. Na podstawie losowania ustalone zostały także pary 1/8 finału, ćwierćfinałów oraz półfinałów[3] [4] [5] . Losowanie par 1/8 finału odbyło się 11 grudnia[6] , ćwierćfinałów – 14 stycznia[7] , natomiast półfinałów – 29 stycznia[8] .
Grupa A
Région Genève (SNVRG)
Groupement Sportif du CERN
SNVB
VBC Ferney-Prévessin
Région Jura-Seeland (SVRJS)
Bienne Volleyboys
Nidau Volley
Volley Moutier
Région Neuchâtel (SVRN)
Grupa B
Region Bern-Solothurn (SVRBESO)
VBC Aeschi
VBC Burgdorf
VBC Langenthal
VBC Münchenbuchsee
VBC Thun
VBC Uni Bern
Volley Uni Bern
Région Fribourg (SVRF)
Gibloux Volley
TV Murten Volleyball
VBC Bulle
VBC Fribourg
Volley Estavayer
Grupa C
Region Aargau (SVRA)
BTV Aarau
SV Olten
SV Volley Wyna
TV Lunkhofen
VBC Dottikon
VBC Kanti Baden
VC Los Unidos Oberes Seetal
Volley Mutschellen
Region Basel (SVRB)
SC Novartis
TV Arlesheim
TV Muttenz
VBC Allschwil
VBC Bubendorf
VBC Gelterkinden
VBC Laufen
Region Innerschweiz (SVRI)
Hochdorf Audacia
LK Zug
Raiffeisen Volleya Obwalden
VBC Buochs
VBC Ebikon
VBC Malters
VTV Horw
Regione Ticino e Moesa (SVRTM)
Grupa D
Region GSGL (SVRGSGL)
VBC Galina
VBC Linth
VBC March
Region Nord-Ostschweiz (SVRNO)
Appenzeller Bären
Audax SSC
Rheno Volleyball
Stadtturnverein Wil
TV Warth-Weiningen
VBC Andwil-Arnegg
VBC Schaffhausen
VBC Seuzach
VBC Wittenbach
VBR Rickenbach
VC Smash Winterthur
Volley Bütschwil
Volley Flawil
Volley Goldach
1. Liga(25 drużyn)
Bienne Volleyboys
2. runda
BTV Aarau
2. runda
Dragons Lugano
4. runda
Groupement Sportif du CERN
3. runda
LK Zug
2. runda
Nidau Volley
5. runda
TV Lunkhofen
3. runda
TV Murten Volleyball
2. runda
VBC Aeschi
1/8 finału
VBC Andwil-Arnegg
2. runda
VBC Buochs
2. runda
VBC Cheseaux
półfinał
VBC Einsiedeln
4. runda
VBC Fribourg
2. runda
VBC Fully
3. runda
VBC Galina
6. runda
VBC Kanti Baden
5. runda
VBC La Côte
2. runda
VBC Le Locle
2. runda
VBC Malters
3. runda
VBC Münchenbuchsee
4. runda
VBC Thun
3. runda
VBC Uni Bern
4. runda
VC Smash Winterthur
5. runda
Volley Uni Bern
2. runda
2. Liga(29 drużyn)
Appenzeller Bären
SVRNO
1. runda
Hochdorf Audacia
SVRI
5. runda
NUC
SVRJS/SVRN
1. runda
Raiffeisen Volleya Obwalden
SVRI
1. runda
SNVB
SNVRG
5. runda
Stadtturnverein Wil
SVRNO
2. runda
SV Volley Wyna
SVRA
3. runda
TV Arlesheim
SVRB
1. runda
VBC Allschwil
SVRB
1. runda
VBC Bubendorf
SVRB
5. runda
VBC Bulle
SVRF
3. runda
VBC E2L
SVRJS/SVRN
2. runda
VBC Ferney-Prévessin
SNVRG
2. runda
VBC Gelterkinden
SVRB
2. runda
VBC HOW
SVRVS
1. runda
VBC Langenthal
SVRBESO
2. runda
VBC Laufen
SVRB
3. runda
VBC Limmattal
SVRZ
1. runda
VBC March
SVRGSGL
1. runda
VBC Orbe
SVRV
3. runda
VBC Rämi
SVRZ
3. runda
VBC Schaffhausen
SVRNO
2. runda
VBC Wittenbach
SVRNO
2. runda
VBR Rickenbach
SVRNO
3. runda
VC Los Unidos Oberes Seetal
SVRA
2. runda
Volley Bütschwil
SVRNO
2. runda
Volley Mutschellen
SVRA
2. runda
Volley Uster
SVRZ
5. runda
VTV Horw
SVRI
1. runda
3. Liga(18 drużyn)
Audax SSC
SVRNO
1. runda
Gibloux Volley
SVRF
1. runda
Rainbow Sport Zürich
SVRZ
2. runda
Rheno Volleyball
SVRNO
3. runda
SC Novartis
SVRB
1. runda
SV Olten
SVRA
1. runda
TV Muttenz
SVRB
1. runda
VBC Burgdorf
SVRBESO
1. runda
VBC Dottikon
SVRA
2. runda
VBC Ebikon
SVRI
1. runda
VBC Eburo
SVRV
1. runda
VBC Linth
SVRGSGL
1. runda
VBC Seuzach
SVRNO
1. runda
VBC Swiss
SVRZ
1. runda
VC Tornado Adliswil
SVRZ
3. runda
Volley Estavayer
SVRF
2. runda
Volley Goldach
SVRNO
2. runda
Volley Moutier
SVRJS/SVRN
1. runda
4. Liga(4 drużyny)
TV Warth-Weiningen
SVRNO
1. runda
VBC Embrach
SVRZ
1. runda
VBC Freies Gymnasium
SVRZ
1. runda
Volley Flawil
SVRNO
1. runda
Grupa A
1.10.2023
Volley Moutier
0:3 (9:25, 7:25, 13:25)
VBC Ferney-Prévessin
EPAM, Moutier
16:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Léo-Paul Fettrelet
11.09.2023
VBC E2L
3:1 (25:23, 23:25, 25:20, 25:18)
NUC
Centre des Deux Thielles, Le Landeron
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Ajithkumar Purushothaman i Dolores Genné Vizcardo
1.10.2023
SNVB
3:0 (25:12, 25:22, 25:23)
VBC HOW
École de culture générale Henry-Dunant, Genewa
15:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Sébastien De Krahe i Charalampos Botsis
13.09.2023
VBC Eburo
0:3 (12:25, 24:26, 15:25)
VBC Orbe
Salle du collège de la Place d'Armes, Yverdon-les-Bains
21:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Jacky Duong i Philippe Rupp
Grupa B
11.09.2023
Gibloux Volley
1:3 (18:25, 25:23, 14:25, 20:25)
VBC Bulle
Salle de sport, Farvagny
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Laurence Bortoluzzi i Alfio Sanapo
21.09.2023
VBC Burgdorf
0:3 (12:25, 16:25, 9:25)
VBC Langenthal
Sporthalle Lindenfeld, Burgdorf
20:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Ali Al Kaabi
Grupa C
27.09.2023
Raiffeisen Volleya Obwalden
1:3 (15:25, 13:25, 25:20, 19:25)
VBC Laufen
Dreifachhalle, Sarnen
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Thanh Ut Nguyen i Ernst Gander
11.09.2023
SC Novartis
1:3 (24:26, 13:25, 25:14, 20:25)
VC Los Unidos Oberes Seetal
Turnhalle Seemättli, Muttenz
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Alain Pfäffli i Miriam Trinkler
25.09.2023
SV Volley Wyna
3:0 (25:14, 25:22, 25:21)
TV Arlesheim
Turnhalle Pfrundmatte, Reinach
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Andrea Katrin Belser i Paolo Furlan
27.09.2023
VBC Bubendorf
3:2 (22:25, 25:20, 28:26, 23:25, 16:14)
VBC Allschwil
Sporthalle Sappeten, Bubendorf
20:15 (UTC+2 )
Sędziowie: Tony Migliazza i Rolf Wirz
22.09.2023
SV Olten
0:3 (27:29, 16:25, 15:25)
VBC Gelterkinden
Turnhalle Frohheim, Olten
19:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Antonio Cespedes i Claudia D'Aniello
17.09.2023
VBC Ebikon
0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
Hochdorf Audacia
Schulhaus Zentral, Ebikon
16:00 (UTC+2 )
11.09.2023
VBC Dottikon
3:0 (25:15, 25:18, 25:20)
TV Muttenz
Turnhalle Risi, Dottikon
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Paolo Furlan i Stephan Belser
28.09.2023
VTV Horw
1:3 (25:20, 15:25, 22:25, 23:25)
Volley Mutschellen
Horwerhalle, Horw
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Thanh Ut Nguyen i Andrea Ruth Schmidig
Grupa D
25.09.2023
VBC Swiss
2:3 (18:25, 25:23, 26:24, 28:30, 6:15)
VBC Schaffhausen
Doppelturnhalle Feld, Kloten
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Nicole Moor i Jorge Bastante
16.09.2023
Volley Goldach
3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
VBC Limmattal
Turnhalle Bachfeld, Goldach
17:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Benjamin Hess i Rolf Scheiwiller
28.09.2023
VBC Linth
0:3 (15:25, 15:25, 21:25)
Volley Bütschwil
Turnhalle Breiten, Eschenbach
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Marco Alex Iseli i Verena Marti-Dornbierer
28.09.2023
VC Tornado Adliswil
3:2 (21:25, 17:25, 25:18, 25:20, 15:13)
Audax SSC
Turnhalle Hofern, Adliswil
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Frank Böhme i Christian Wolf
22.09.2023
Volley Flawil
0:3 (9:25, 19:25, 7:25)
VBR Rickenbach
Turnhalle Feld, Flawil
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Rolf Scheiwiller
26.09.2023
VBC Freies Gymnasium
0:3 (14:25, 20:25, 15:25)
VBC Rämi
Sporthalle Freies Gymnasium, Zurych
20:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Luca Quattrini i Nicole Moor
21.09.2023
VBC Embrach
0:3 (10:25, 14:25, 18:25)
Rheno Volleyball
Primarschulhaus Ebnet, Embrach
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Olivia Uhlmann i Blerta Kurtishi
6.09.2023
VBC Seuzach
0:3 (30:32, 12:25, 17:25)
Rainbow Sport Zürich
Sporthalle Rietacker, Seuzach
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Leo Baumeler i Lara Valentina Schärer
13.09.2023
VBC March
0:3 (16:25, 18:25, 16:25)
VBC Wittenbach
Sek 1 March, Siebnen
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Michael Krähemann i Thomas Hofmann
19.09.2023
Volley Uster
3:2 (21:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:10)
Appenzeller Bären
Schulhaus Krämeracker, Uster
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Mahmoud Abou El Hawa i Marianne Müller
22.09.2023
Stadtturnverein Wil
3:1 (18:25, 25:11, 25:23, 25:23)
TV Warth-Weiningen
Mattschulhaus, Wil
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Stefan Cahenzli
Grupa A
6.10.2023
VBC Orbe
3:1 (25:20, 25:27, 25:23, 25:20)
Bienne Volleyboys
Salle omnisport (Chemin du Puisoir 3), Orbe
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Jacky Duong i Sylvie Vuille
28.09.2023
VBC E2L
2:3 (25:22, 20:25, 25:22, 19:25, 13:15)
Nidau Volley
Centre des Deux Thielles, Le Landeron
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Marian Terpino i Sylvie Vuille
15.10.2023
VBC Le Locle
2:3 (23:25, 25:19, 25:15, 16:25, 12:15)
VBC Fully
Halle polyvalente, Le Locle
14:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Daniel Pedrazzini i Jean-Luc Arend
15.10.2023
VBC Ferney-Prévessin
0:3 (18:25, 18:25, 15:25)
VBC Cheseaux
Gymnase Saint Simon, Prévessin-Moëns
16:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Salvatore Finocchiaro i Mathieu Defossez
12.10.2023
SNVB
3:0 (25:10, 25:16, 25:18)
VBC La Côte
Collège de Candolle, Chêne-Bourg
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Mathieu Defossez i Mihaela Milos
Grupa B
14.10.2023
VBC Langenthal
1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 20:25)
VBC Aeschi
Turnhalle Gymnasium 1, Langenthal
19:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Corina Suter i Evelyn Florin
22.09.2023
VBC Bulle
3:0 (25:21, 25:20, 25:18)
VBC Fribourg
La Condémine – Bâtiment "Tilleul", Bulle
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Alfio Sanapo i Thierry Mordasini
6.10.2023
Volley Estavayer
0:3 (8:25, 10:25, 18:25)
VBC Uni Bern
Salle Amarante, Estavayer
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Caitlin Rachel Blum i Thierry Mordasini
15.10.2023
Volley Uni Bern
1:3 (25:27, 20:25, 25:17, 18:25)
VBC Thun
Sporthalle ZSSW 1-3, Berno
16:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Sven Koller i Noëmi Nenniger
8.10.2023
VBC Münchenbuchsee
3:0 (25:20, 29:27, 25:19)
TV Murten Volleyball
Sporthalle Bodenacker, Münchenbuchsee
17:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Tobias Bockstaller i Daniela Fink
Grupa C
8.10.2023
Dragons Lugano
3:0 (25:21, 25:17, 25:23)
LK Zug
Palestra Lambertenghi, Lugano
16:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Marco Calcaterra i Patrick Fonio
15.10.2023
VBC Bubendorf
3:1 (25:21, 16:25, 25:21, 25:15)
BTV Aarau
Sporthalle Sappeten, Bubendorf
17:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Christina Faye i Tanja Arpagaus
4.10.2023
VBC Buochs
0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
TV Lunkhofen
Turnhalle Breitli, Buochs
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Olivia Wyss i Ernst Gander
8.10.2023
Hochdorf Audacia
3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
Volley Mutschellen
Sporthalle Baldegg, Hochdorf
13:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Laura Dentler i Michael Hutmacher
9.10.2023
SV Volley Wyna
3:0 (25:23, 25:15, 25:22)
VBC Gelterkinden
Turnhalle Pfrundmatte, Reinach
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: David Fricker i Daniel Dennler
11.10.2023
VC Los Unidos Oberes Seetal
0:3 (8:25, 23:25, 19:25)
VBC Malters
Mehrzweckhalle, Bettwil
21:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Frank Böhme i Jolanda Birrer
11.10.2023
VBC Dottikon
0:3 (13:25, 16:25, 17:25)
VBC Laufen
Turnhalle Risi, Dottikon
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Christina Faye i Tanja Arpagaus
Grupa D
12.10.2023
Rheno Volleyball
3:0 (25:18, 25:23, 25:21)
VBC Wittenbach
Turnhalle Blattacker, Heerbrugg
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Luis Alberto Schäppi i Marianne Müller
4.10.2023
Volley Uster
3:2 (15:25, 15:25, 25:23, 25:14, 15:10)
VBC Andwil-Arnegg
Schulhaus Freiestrasse, Uster
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Christian Wolf i Constantino Franzoso
15.10.2023
VBR Rickenbach
3:2 (22:25, 25:23, 14:25, 25:18, 17:15)
Rainbow Sport Zürich
Mehrzweckhalle Hofacker, Rickenbach
15:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Carlos Enrique Castro i Fabia Münch
11.10.2023
Stadtturnverein Wil
0:3 (14:25, 18:25, 17:25)
VC Smash Winterthur
Klosterweg Halle, Wil
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Marianne Müller i Carlos Enrique Castro
10.10.2023
Volley Bütschwil
2:3 (25:16, 25:23, 17:25, 8:25, 9:15)
VBC Rämi
Turnhalle Breite, Bütschwil
20:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Sandra Auricht i Herbert Hofmann
15.10.2023
VBC Schaffhausen
0:3 (19:25, 19:25, 20:25)
VBC Einsiedeln
BBZ Mühlentalhalle, Szafuza
14:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Raphael Engler i Stefan Cahenzli
15.10.2023
Volley Goldach
1:3 (19:25, 19:25, 20:25)
VC Tornado Adliswil
Turnhallen Bachfeld, Goldach
16:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Melanie Kälin i Mario Gamper
Grupa A+B
27.10.2023
Groupement Sportif du CERN
1:3 (12:25, 24:26, 25:21, 20:25)
VBC Aeschi
CEC André-Chavanne, Genewa
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Miguel Diez Ibanez i Mihaela Milos
24.10.2023
VBC Orbe
0:3 (8:25, 6:25, 16:25)
VBC Cheseaux
Salle omnisport (Chemin du Puisoir 3), Orbe
21:15 (UTC+2 )
Sędziowie: François Troyon i Christophe Rothen
29.10.2023
VBC Bulle
0:3 (14:25, 21:25, 22:25)
VBC Münchenbuchsee
La Condémine – Bâtiment "Tilleul", Bulle
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Thierry Mordasini i Alfio Sanapo
29.10.2023
Nidau Volley
3:2 (23:25, 29:27, 27:29, 25:22, 15:11)
VBC Thun
Sporthalle Beunden, Nidau
14:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Pablo Brenlla i Valentin Villoz
29.10.2023
VBC Fully
1:3 (25:20, 24:26, 15:25, 16:25)
VBC Uni Bern
Salle polyvalente, Fully
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Jonas Schnidrig i Aliénor Roten
Grupa C+D
22.10.2023
SV Volley Wyna
2:3 (23:25, 25:15, 25:23, 23:25, 12:15)
Dragons Lugano
Turnhalle Pfrundmatte, Reinach
18:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Beat Grossenbacher i Christina Faye
29.10.2023
VC Tornado Adliswil
0:3 (11:25, 16:25, 22:25)
VBC Galina
Turnhalle Hofern, Adliswil
19:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Christian Wolf i Vladimir Simonovic
23.10.2023
VBR Rickenbach
0:3 (17:25, 14:25, 20:25)
VC Smash Winterthur
Mehrzweckhalle Hofacker, Rickenbach
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Marianne Müller i Stephanie Oberhänsli
22.10.2023
VBC Laufen
1:3 (12:25, 25:21, 21:25, 16:25)
VBC Kanti Baden
Sporthalle des Gymnasium, Laufen
17:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Dominik Burkhardt i Hugo Spahni
22.10.2023
VBC Bubendorf
3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
VBC Malters
Sporthalle Sappeten, Bubendorf
18:00 (UTC+2 )
Sędziowie: Yasmin Maddalena i Selina Suja
25.10.2023
TV Lunkhofen
1:3 (12:25, 17:25, 27:25, 20:25)
VBC Einsiedeln
Turnhalle, Oberlunkhofen
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Frank Böhme i Blerta Kurtishi
18.10.2023
Hochdorf Audacia
3:0 (25:18, 25:15, 25:20)
VBC Rämi
Sporthalle Baldegg, Hochdorf
20:45 (UTC+2 )
Sędziowie: Toni Betschart i Yaghoob Ghasemi
23.10.2023
Rheno Volleyball
0:3 (21:25, 13:25, 13:25)
Volley Uster
Turnhalle Blattacker, Heerbrugg
20:30 (UTC+2 )
Sędziowie: Nadine Decher i Simona Macháčková
Grupa A+B
12.11.2023
VBC Münchenbuchsee
1:3 (25:22, 19:25, 14:25, 20:25)
VBC Cheseaux
Neubau Sporthalle und Basisstufe PZHSM, Münchenbuchsee
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Michael Kühne i Kurt Sägesser
9.11.2023
SNVB
3:0 (25:22, 25:17, 26:24)
VBC Uni Bern
Collège de Candolle, Chêne-Bourg
20:45 (UTC+1 )
Sędziowie: Charalampos Botsis i Mihaela Milos
Grupa C+D
19.11.2023
Hochdorf Audacia
1:3 (25:22, 15:25, 18:25, 16:25)
VBC Galina
Sporthalle Baldegg, Hochdorf
17:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Olivia Wyss i Jolanda Birrer
15.11.2023
VBC Bubendorf
0:3 (13:25, 16:25, 18:25)
City Volley Basel
Sporthalle Sappeten, Bubendorf
20:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Carina Dettenrieder i Hugo Spahni
26.11.2023
Nidau Volley
0:3 (20:25, 19:25, 17:25)
STV St. Gallen
Sporthalle Beunden, Nidau
15:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Michelle Pfister i Valentin Villoz
9.11.2023
Volley Uster
0:3 (19:25, 24:26, 27:29)
VBC Aeschi
Schulhaus Krämeracker, Uster
20:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Marianne Müller i Christian Schemeth
26.11.2023
VC Smash Winterthur
0:3 (14:25, 23:25, 21:25)
Volleyball Papiermühle
Schulhaus Zinzikon, Winterthur
18:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Michael Gena i Miguel Fässler
26.11.2023
SNVB
2:3 (25:23, 20:25, 19:25, 25:19, 12:15)
Lutry-Lavaux Volleyball
Salle omnisport du Petit-Lancy, Petit-Lancy
15:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Thierry Mordasini i Mathieu Defossez
26.11.2023
VBC Cheseaux
3:0 (25:19, 25:16, 25:20)
VBC Kanti Baden
Salle de Derrière-la-Ville, Cheseaux-sur-Lausanne
17:00 (UTC+1 )
Sędziowie: José Luis Reyes i Marc-Antoine Boccali
10.12.2023
STV St. Gallen
3:0 (25:21, 25:20, 26:24)
VBC Servette Star-Onex
Alte Turnhalle Kreuzbleiche, St. Gallen
17:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Nadine Hefti i Sandra Auricht
10.12.2023
VBC Sursee
2:3 (25:15, 23:25, 23:25, 25:20, 12:15)
VBC Züri Unterland
Sporthalle, Schenkon
14:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Maciej Ciemięga i Dominik Burkhardt
10.12.2023
VBC Galina
0:3 (23:25, 13:25, 22:25)
Lutry-Lavaux Volleyball
Sporthalle Resch, Schaan
15:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Simone Cejka i Ernst Landolt
10.12.2023
Colombier Volley
3:0 (25:12, 25:23, 25:18)
VBC Voléro Zürich
Centre scolaire des Mûriers, Colombier
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Thierry Mordasini i Michelle Pfister
14.01.2024
Lutry-Lavaux Volleyball
0:3 (17:25, 17:25, 16:25)
Volley Näfels
Salle de sport de Corsy, La Conversion
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Michael Jungen i Christian Schemeth
14.01.2024
Lausanne UC
3:0 (25:23, 25:17, 25:12)
TSV Jona Volleyball
Centre Sportif Universitaire de Dorigny – SOS II, Lozanna
18:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Francisco Droguett i Cédric Grellier
14.01.2024
VBC Cheseaux
3:0 (25:12, 25:14, 25:14)
VBC Aeschi
Salle de Derrière-la-Ville, Cheseaux-sur-Lausanne
13:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Jonas Schnidrig i Michael Hutmacher
14.01.2024
Volley Schönenwerd
3:0 (25:23, 25:18, 25:13)
Chênois Genève Volleyball
Betoncoupe Arena, Schönenwerd
17:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Vladimir Simonovic i Dominik Zindel
14.01.2024
Colombier Volley
0:3 (26:28, 23:25, 19:25)
Concordia Volley Luzern
Centre scolaire des Mûriers, Colombier
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Mihaela Milos i François Troyon
14.01.2024
VBC Züri Unterland
3:2 (17:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)
Volleyball Papiermühle
Sporthalle Ruebisbach, Kloten
13:30 (UTC+1 )
Sędziowie: Raphaela Demmel i Simone Cejka
14.01.2024
City Volley Basel
0:3 (14:25, 21:25, 27:29)
Volley Amriswil
Sporthalle Rankhof, Bazylea
15:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Maciej Ciemięga i Frank Böhme
STV St. Gallen
—
wolny los
28.01.2024
STV St. Gallen
0:3 (18:25, 21:25, 19:25)
Concordia Volley Luzern
Alte Turnhalle Kreuzbleiche, St. Gallen
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Nadine Hefti i Matthias Wüthrich
28.01.2024
Volley Schönenwerd
3:1 (25:22, 25:14, 20:25, 25:18)
Lausanne UC
Betoncoupe Arena, Schönenwerd
17:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Cédric Grellier i Alfio Sanapo
28.01.2024
VBC Cheseaux
3:0 (25:22, 25:18, 25:19)
VBC Züri Unterland
Salle de Derrière-la-Ville, Cheseaux-sur-Lausanne
15:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Thierry Mordasini i Michael Jungen
28.01.2024
Volley Amriswil
3:1 (24:26, 25:19, 25:23, 25:20)
Volley Näfels
Sporthalle Tellenfeld, Amriswil
16:00 (UTC+1 )
Sędziowie: Aleksander Sikanjic i Dominik Zindel
↑ Mobiliar Volley Cup Final [online], Swiss Volley [dostęp 2024-04-10] [zarchiwizowane z adresu 2024-04-10] (niem. ) .
↑ a b Modus NLA, NLB, 1L und Mobiliar Volley Cup 2023/2024 [online], Swiss Volley [dostęp 2023-08-07] [zarchiwizowane z adresu 2023-08-07] (niem. ) .
↑ a b Reglement der offiziellen Wettspiele im Volleyball [online], Swiss Volley [dostęp 2023-08-07] [zarchiwizowane z adresu 2023-08-07] (niem. ) .
↑ Mobiliar Volley Cup – Spielplan Männer 2023/24 [online], Swiss Volley [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-11-25] (niem. ) .
↑ Mobiliar Volley Cup – Übersicht "Freilose" 2023/24 [online], Swiss Volley [dostęp 2023-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2023-08-04] (niem. ) .
↑ Das sind die Achtelfinal-Paarungen im Mobiliar Volley Cup [online], Swiss Volley [dostęp 2024-01-13] (niem. ) .
↑ Die Mobiliar Volley Cup Achtelfinals stehen vor der Tür! [online], Swiss Volley [dostęp 2024-01-18] (niem. ) .
↑ Diese Teams treffen in den Mobiliar Volley Cup Halbfinals aufeinander [online], Swiss Volley [dostęp 2024-01-30] (niem. ) .
Rozgrywki międzynarodowe
Rozgrywki regionalne
Rozgrywki ligowe
Puchary krajowe
Puchary ligi
Puchary federacji
Superpuchary
Inne rozgrywki